You are currently viewing Апартхотел”Agape 3+* Златибор 2023

 Хотелот Агапе на Златибор место во кое секогаш ќе се враќате, место каде што ќе уживате со вашите најблиски и каде што ќе имате впечаток дека сте на гости кај старите пријатели.На самиот влез во туристичкото село од десната страна на коловозот, веднаш по минувањето на кружниот тек за само десет минути лесно пешачење или ако сакате по 500 метри, ќе стигнете до препознатливото Златиборско езеро и центарот на селото.

Сместувачките единици еднокреветни, двокреветни, комфорни и семејни соби, како и апартмани со и без кујна, ќе ги задоволат вашите најразновидни потреби.Една од најубавите тераси на Златибор е терасата на ресторанот од Хотел Агапе, а вкусните јадења ќе го комплетираат целото искуство. Потоа доаѓаме во Кафе бар, кафе за почеток или пијачка во крај на напорниот ден, а можеби и некој лесен оброк или десерт, сигурни сме дека веќе ќе ја пронајдете вистинската комбинација .Wellness & SPA центарот  на хотелот ќе ви овозможи комплетна планинска релаксација на располагање ви е солена соба, финска сауна, базен со џакузи, тепидариуми, „kneipp“ кади за масажа на стапала и простории за масажа.

APARTHOTEL AGAPE 3+*- ЗЛАТИБОР
Ценовник валиден за период 25.12-21.01.2023 (не е валиден за период 29.12-02.01.23)
Цените се дадени по соба за 2 лица на ден на база Ноќевање со Појадок

Тип на соба

Капацитет на Лица

Цена

Economy Room

Мах 2 лица

79

Standart Room

Мах 2 лица

84

Comfort Room

Мах 4 лица

93

Family Room

Мах 3 лица

88

Studio

 

93

Apartment

Мах 4 лица

99

Apartment with Kitchen

Мах 4 лица

111

2 Bed Room Aparment with Kitchen

Мах 6 лица

124

no images were found

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок;
 •  Користење на спа центар 1 влез во трање на 3 часа на ден, деца до 11,99 години право на користење на спа центар во период 09:00-18:00 часот;
 • Wi-Fi низ цел хотел;
 • Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);

Во цената не е вклучено:

 •  Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни
 • Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден;
 • Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција);

Услови:

 • Деца до 0-6,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС;
 • Деца 7-11,99 години во присуство на две возрасни лица плаќаат 15€ по дете;
 • Трето и Четврто возрасно лице плаќаат 18€ по лице на ден;
 • Доплата за вечера 10€ по лице на ден за возрасно лице, деца 7-12 години плаќат 7€ по лице на ден;
 • За резервација е потребно 30% при резервација, остаток 21 ден пред патување;

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ