Бали – Февруари – Март – Април – Мај 2020

Бали – Февруари – Март – Април – Мај 2020

Без скриени трошоци и доплата
 
Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот, мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се извезува. Живописните бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население , храна која е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано на овој мало парче од рај на земјата ,сигурно ќе го задоволи Вашиот вкус …
 
 
Скопје-Доха

Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

Доха -Денспар , Бали                                                                       

Полетување за Доха – пристигнување во Денпасар – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа. Пристигнување во хотелот и сместување.
Бали е инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи, вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот кои ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари.
Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.
Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот Храм на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

Бали / Денпасар – Доха – Скопје

Појадок.Слободни активности. Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови. Полетување од аеродромот во Денпасар – слетување во Доха – полетување од Доха – слетување во Скопје – согласно саатниците на авио компанија и избрани дати (период на патување).

 
ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица
 
ФЕБРУАРИ- 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ (1 ТЕРМИН!) 13.02 – 20.02.2020
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 989 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1009 €
 
МАРТ – 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ (2 ТЕРМИНА!) 02.03 – 10.03 / 21.03 – 28.03.2020
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room 7 ноќeвања 989 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room 7 ноќeвања 1029 €
 
АПРИЛ – 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ/ 06.04 – 13.04
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1119 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1169 €
 
АПРИЛ – 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ /14.04- 21.04
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1079 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1199 €
 
АПРИЛ – 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ / 23.04 – 30.04
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1079 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1199 €
 
МАЈ- 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ / 02.05 – 09.05.2020
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1119 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1259 €
 
МАЈ- 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ / 12.05 – 19.05.2020
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1089 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1219 €
 
МАЈ- 7 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ /
 
Сместување /хотел Тип на соба Ноќевања Цена од/лице
Hotel Zia Bali 3*- Kuta
(препорачан за млади)
Double room BB 7 ноќeвања 1169 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* – Nusa Dua Double room BB 7 ноќeвања 1229 €
 
Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.
 
Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
 • Аеродромски такси 
 • 07 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром;​

 Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во делот „Во цената е вклучено“
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување

За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали