Велигден во Ханиоти – Simotel Ermis 3* 26.04-29.04.2019

 

В Е Л И Г Д Е Н

26.04-29.04.2019

3 ноќи/ 4 дена Ханиоти

 

1.Ден Петок (26.04.2019) Скопје – Ханиоти

Состанок на групата во 6.30ч на бул. Илинден (пред старо матично). Поаѓање во 7.00ч. Се патува преку граничен премин Богородица. Посета на шопинг центарот Космос . Продолжување кон Ханиоти, сместување во хотел Simotel Ermis 3* ( http://simotel-ermis.hotelschalkidiki.com/en/  ). Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

2 и 3 Ден Сабота/Недела (27.04 – 28.04) Ханиоти

 Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Во недела, свечен Велигденски ручек.  Ноќевање

4.Ден Понеделник (29.04) Ханиоти – Скопје

Поаѓање за Скопје во попладневните часови.

 

Цена на аранжманот:  79 еур  (4900,oo ден.)

 

Во цената е вклучено :  

 • Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Ханиоти – Скопје
 • 3 ноќевања со појадок во хотел Simotel Ermis 3* во двокреветни,трикреветни и четирикреветни соби   
 • Организација и водство на патувањетосо придружник (пратител) на групата
 • Органзиирана посета на Космос

 

Во цената не е вклучено:

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Свечен Велигденски ручек во Грчка таверна на 28.04.2018 (недела) 
 • Други неспомнати услуги

 

Доплати и попусти:

 • Деца 0-06 год . – бесплатно, плаќаат превоз (доколку користат) 25 евра;
 • Деца 6-12 г. плаќаат 55 еур
 • Трет возрасен на стандардно легло добива 10% попуст
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра од цената на аранжманот

 

За реализација на наведената програма потребни се минимум 40 патници!

Важат општите услови за патувањe на Т.А. С-ТРАВЕЛ  И СКТМ.