You are currently viewing Вила АMMOS – КАЛИТЕА 2021

АММОС АПАРТМАНИ – КАЛИТЕА

Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.
Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
период Ноќи 1/3 студио за 3 лица 1/4 студио за 4 лица 1/6 студио за 6 лица коментар
23.05-30.05.2021 7 69 83 100 Промо цени 
30.05-06.06.2021 7 95 107 143 Промо цени 
06.06-13.06.2021 7 142 164 175  
13.06-20.06.2021 7 197 208 230  
20.06-27.06.2021 7 263 285 307  
27.06-04.07.2021 7 285 296 329  
04.07-11.07.2021 7 296 318 373  
11.07-18.07.2021 7 351 373 439  
18.07-25.07.2021 7 373 395 461  
25.07-01.08.2021 7 384 406 483  
01.08-08.08.2021 7 395 419 505  
08.08-15.08.2021 7 395 419 505  
15.08-22.08.2021 7 395 419 505  
22.08-29.08.2021 7 373 395 461  
29.08-05.09.2021 7 252 296 395  
05.09-12.09.2021 7 197 219 285  
12.09-19.09.2021 7 155 191 239 Промо цени 
19.09-26.09.2021 7 95 119 155 Промо цени 

 

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА
период Ноќи 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) коментар
22.05-29.05.2021 7 69 83 Промо цени 
29.05-05.06.2021 7 95 107 Промо цени 
05.06-12.06.2021 7 142 164  
12.06-19.06.2021 7 197 208  
19.06-26.06.2021 7 263 285  
26.06-03.07.2021 7 285 296  
03.07-10.07.2021 7 296 318  
10.07-17.07.2021 7 351 373  
17.07-24.07.2021 7 373 395  
24.07-30.07.2021 7 384 406  
30.07-07.08.2021 7 395 419  
07.08-14.08.2021 7 395 419  
14.08-21.08.2021 7 395 419  
21.08-28.08.2021 7 373 395  
28.08-04.09.2021 7 252 296  
04.09-11.09.2021 7 197 219  
11.09-18.09.2021 7 155 191 Промо цени 
18.09-25.09.2021 7 95 119 Промо цени 

Плаќањето е во денарска противвредност   1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

GPS корфинати  39.997430, 23.576178

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,

Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45 еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45 еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35 еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35 еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Недела:
3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
4:00 Скопје (Дрводекор)
4:30 Велес (БП мотел Македонија)
5:00 Неготино (БП Неготино)
5:40 Удово (БП Удово)
6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Сабота:
05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
06:00 h Скопје (Дрводекор)
06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

С – Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   
За патување во Грција патниците задолѓително треба да поседуваат ВАЛИДЕН ДОКУМЕНТ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ПРОТИВ “КОВИД 19“, ИЛИ ВАЛИДНА ПОТВРДА ЗА НЕГАТИВЕН “ PCR” ТЕСТ. Патниците стриктно да се придржуваат до протоколите пропишани за превоз во автобус и задолжително носење на заштитни маски во автобус. Автобусите ќе бидат редовно дезинфицирани пред и после завршувањето на патувањето. Доколку некој биде вратен од граница поради неисправни документи, агенцијата не сноси никаква одговорност и парите нема да бидат вратени на клиентите.

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Цените обележани со црвено се промо цени
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
 • Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-Травел.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.