You are currently viewing Вила Добродолац Копаоник 2023-2024

Вила Добродолац Копаоник

Добродолац се два објекти еден до друг, и располага со 50 места. Едниот објект е постар со двокреветни соби, мини спа, мини фитнес и ресторан и нов објект веднаш карши него. Одалечени се на 300 метри од новата гондола во Брзече, а на 15 километри од Копаоник.

Објектот има Wi-Fi, а собите се опремени со телевизори. Собите имаат свое купатило и тоалет. Во собите има фен и бањарки. Дел од собите имаат мини бања. Вилата има свој ресторан и кафуле.

БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Оваа година од Брзече се пушта во работа ГОНДОЛА Бела Река до Мали Караман на Копаоник, со што го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.

Цените се за лице на ден

 

     7-10.12.

SKI-OPENING

       3 П/П   

 

  10.- 29.12

 

         П/П

 

29.12.02.01

Н.ГОДИНА

      П/П

                                

     02 -21.01

     14-18.02

          П/П

 

21.01-14.02

18.02-14.4

      П/П

81  28 41       31           28

 

 

Деца до 3 години гратис
Од 3 до 12 години 30% попуст

Во цената е вклучено:

Полупансион  (Доручек и Вечера)
Мини спа клуб ( фитнес,тепидариум,џакузи,базен за 10 души)
Бесплатен паркинг

 

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ