Дубаи – Редовна програма – Октомври 2019 – Април 2020

ДУБАИ октомври 2019-април 2020

бидете дел од вистинскиот Дубаи зошто разликата не е само во цената

ХОТЕЛ ЛОКАЦИЈА ТИП НА СОБА УСЛУГА 5дена/ 4ноќи 8дена/ 7ноќи
Panorama Bur Dubai Hotel 2* BUR DUBAI STANDARD DBL RO 469€ 529€
Howard Johnson Bur Dubai 3* BUR DUBAI STANDARD DBL RO 489€ 559€
ibis Al Barsha 3* AL BARSHA STANDARD DBL НП 499€ 599€
Grandeur Hotel 4* AL BARSHA STANDARD DBL НП 539€ 629€
Cassells Al Barsha Hotel by IGH 4* AL BARSHA SUPERIOR OR DBL НП 549€ 639€
TRYP by Wyndham Dubai 4+* AL BARSHA TRYP ROOM НП 589€ 699€
Media Rotana 5* AL BARSHA CLASSIC ROOM RO 629€ 699€
Wyndham Dubai Marina 4* DUBAI MARINA SUPERIOR OR DBL НП 659€ 719€
Millennium Plaza Hotel Dubai 5* SZR SUPERIOR OR DBL НП 669€ 859€
Pullman Dubai Jumeirah Lakes Towers JLT SUPERIOR OR DBL НП 679€ 769€
Hawthorn Suites By Wyndham Dubai JBR JBR DELUX ROOM RO 769€ 889€
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5* DUBAI MARINA DELUX ROOM НП 799€ 889€
The Retreat Palm Dubai MGallery by Sofitel 4* PALM CLASSIC ROOM НП 869€ 1059€
Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort & Marina 5* DUBAI MARINA DELUX ROOM НП 959€ 1199€
Sheraton Jumeirah Beach Resort 5* JBR DELUX ROOM НП 1089€ 1139€
W Dubai – The Palm 5* PALM SPECTACULAR ROOM НП 1149€ 1139€
Rixos Premitun Dubai JBR 5* JBR DELUX ROOM НП 1279€ 1479€
Rixos The Palm Dubai 5* PALM DELUX ROOM UAI*** 1449€ 1899€

 ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

НАПОМЕНА – Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по Промо цени на авион

 Напомена – цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа), валидни за нови резервации и не е ретроактивнапретходни резервации. Цената е варијабилна согласно промена на тарифи на карти на авио-компанија (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта) и слогобни места и соби во хотел. ЦЕНЕТА НЕ Е ВАЛИДНА за период на манифестации (обратете се во Агенција), за ВИСОКА СЕЗОНА, празници и групни патувања, како и за дати каде што не се расположливи основни тарифи и класи на авионски карти (согласно услови на самата авио компанија)

 Програма на патувањето:        

5дена/4ноќи –8дена/7ноќи, – авиокомпанија “FLY DUBAI”   

  1. ден Скопје – Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Слетување во Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.
  2. – 4/7 ден Дубаи. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.

5/8 ден Дубаи – Скопје. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 (09.20) часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.05 (12.20) часот.

Саатници  на авиони

  • FZ 792 /Скопје (SKP) – Дубаи (DXB) / 13.05 – 21.05 (понеделник и четврток)
  • FZ 791 / Дубаи (DXB) – Скопје (SKP ) / 09.10 – 12.05 (понеделник и четврток)

 

Цената вклучува:          

– Повратен авионски билет на релација  Скопје – Дубаи – Скопје со FLYDUBAI ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж, без оброк)

– Трансфер аеродром – хотел – аеродром         

– 4/7ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга / ноќевање со појадок/ наем или се вклучено

– Организација и реализација на патувањето

– Локална асистенција од водич на српски јазик при резервација на ОПЦИОНИ ФАКУЛАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цената НЕ вклучува:

– Виза за Дубаи 85 ЕВРА по лице (вклучувајќи и бебе)

– аеродромски такси 45 ЕВРА по лице

– Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)

– Патничко осигурување

– Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )

– Останати индивидуални трошоци

– Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014, Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:

* Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ

* Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ

* Хотел 3*/3* lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR)  по соба по ноќ

Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

 УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

– Во готово – уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.

– кредитни картички

– уплата преку фактура

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

– Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни.

– Дополнително легло за дете или 3 возрасно лице на барање со доплата – ДОКОЛКУ ДОЗВОЛУВА ХОТЕЛОТ И ТИП НА СОБА

– Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.

– Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)

– Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците

– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот       

– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

– За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

– Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Важни напомени:

–   За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.  АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА,парите не се враќаат.

НАПОМЕНА – Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.