Малдиви – Нова Година 2020 – Авионска Програма

Малдиви – Нова Година 2020

Термин: 27.12.2019 – 06.01.2020

8 НОЌЕВАЊА + АВИОНСКИ ПРЕВОЗ + ТРАНСФЕР + НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА   

-100 €ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ ЗА ПРВИТЕ 4 МЕСТА

Цени за пакет аранжман по лице
*Со опција за различен тип на соба

Хотел Сместување Услуга Трансфер Пакетна цена по лице
во 1/2 соба
Fun Island Resort 3* Beach Front Room FB Глисер 2105 €
Holiday  Island Resort & Spa 4* Superior Beach Bungalows FB Хидро авион 2475 €
ALL 2730 €
Sun Island Resort & Spa 4* Standard Beach Bungalow FB Хидро авион 2505 €
ALL 2760 €
Paradise Island Resort & Spa 4* Superior Beach Bungalow FB Глисер 2580 €
ALL 2835 €
Royal Island Resort & Spa 5* Beach Villa FB Хидро авион 2860 €
ALL 3125 €
Cinnamon Dhonveli Maldives 4*     Superior Room FB Глисер 3060 €
ALL 3290 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Deluxe Room FB Глисер 4435 €
Kuredu Island Resort & Spa  4* Garden Bungalow FB Хидро авион 2605 €
ALL+ 3060 €

*BB-со појадок;HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклученo
***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје – Доха – Мале – Доха – Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 20кг;
 • Аеродромски такси
 • 8 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Новогодишна вечера;
 • Трансфери на релација аеродром – хотел – аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;

Цената не вклучува :

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место на аеродром во Мале);

Услови и напомени:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 30 денапред поаѓање;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • Можност за дополнителна понуда на хотели по ваш избор
 • Гарантирани места на авион
 • Хотелското сместување зависи од моменталната расположливост во самиот хотел
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата;
 • Патничко осигурување (информации во агенција) 

Детали за летовите:
Скопје – Доха – Мале / Мале – Доха – Скопје (со 
Qatar Airways)

QR 306  27DEC  SKPDOH     11:55 18:50  

QR 676  28DEC  DOHMLE     05:20 12:20  

QR 675  05JAN  MLEDOH     20:20 23:30  

QR 305  06JAN  DOHSKP     07:15 10:55

Неопходни документи:

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • Валиден пасош;
 • Повратен авио билет;
 • Доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари / 1 ден);
 • Потврда за извршена хотелска резервација (ваучер)

Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • Се задржува износот на депонираниот депозит;
 • Помеѓу 60 – тиот и 20 – тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 80% од вредноста на аранжманот;
 • Помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.