You are currently viewing Мини одмор Toroni Blue Sea(Old Wing)-Ситонија

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики. Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет…

Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија. Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, клима уред…

Плажа: песочна плажа со сопствен beach bar

Услуга: полупансион (појадок и вечера) Напомена: согласно категоријата, собите се чистат на 2-3 дена, за одржување на собите, сервисирање на опремата и други услуги, гостите треба да јават на рецепцијата на хотелот.

МИНИ ОДМОР со посета на СОЛУН И СВЕТА ГОРА

4 дена / 3 полупансиони

Термини на поаѓање:

30.04 -03.05.2022

06.05 -09.05.2022

12.05- 15.05.2022

15.05-18.05.2022

01.ден     СКОПЈЕ – СОЛУН – ТОРОНИ
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 05:30 часот. Поаѓање за Грција во 06:00 ч. Влез во Грција кај граничниот премин Богородица – Евзони. Посета на Солун и панорамско разгледување на градот: Виа Игнациа, црквата Св.Димитрија со познатите мермерни капители и прекрасни мозаици од 7 век, Римскиот Форум, црквите Ротонда, Св.Софија, плоштадот Аристотелис, Белата кула, Археолошкиот и Византискиот музеј… Околу 13.00 часот, патувањето продолжува кон Халкидики. По пристигнувањето, сместување во хотел. Слободно време. Вечера. Ноќевање.
 
02.ден     ТОРОНИ
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и капење на прекрасната плажа во Торони. Мирното место нуди безброј можности за убав ручек во некоја од бројните таверни или кафулиња долж неговата песочна плажа. Вечера. Ноќевање.  
 
03.ден     ТОРОНИ – СВЕТА ГОРА
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности во Торони, или целодневен факултативен излет до Уранополис со крстарење покрај монашката држава – Света Гора. Неповторлива можност за крстарење со брод и набљудување на дел од познатите светогорски манастири, распослани низ западната страна од Атос – третиот крак на Халкидики. Слободно време за ручек во Уранополис. Враќање во хотелот во доцните попладневни часови. Вечера. Ноќевање.
 
04.ден     ТОРОНИ – НЕОС МАРМАРАС – СКОПЈЕ      
Појадок. Заминување кон Неос Мармарас – најголемото место на Ситонија, амфитеатрално поставено над убавите заливи и плажи, со прекрасна панорама кон Егејското море. Слободно време за прошетки покрај шеталиштето и марината, или за уживање во некој од баровите на градската песочна плажа со кристално чисто море. Попладне, заминување за Скопје. Пристигнување во вечерните часови.
 
Услуга 3 полупансиони+превоз  
Пакет за 2 лица 210 еур  
Пакет за 3 лица 315 еур  

 

Цената вклучува:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во хотел “Toroni Blue Sea (Old wing **)”, на база 3 полупансиони
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето
  • Дете 0-2 години = БЕСПЛАТНО 

Цената НЕ вклучува:

  • Факултативен излет до Уранополис со крстарење покрај Света Гора (30 €)
  • Патничко осигурување
  • Дете 2-12 години = 4000 мкд

 

НАПОМЕНИ: 
– Цената е пакет аранжман за 2 или 3 лица 
– За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
– За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци.
– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
– За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже. 
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ