Пирин Голф Хотел & СПА 5* – Банско

Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.

Капацитет : Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.

Услуги : Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

01.12.2018 – 20.12.2018г.
07.01.2019 – 05.03.2019г.

ЦЕНАТА Е ВО ЕВРА ПО СМЕСТУВАЊЕ НА ДЕН

Сместување Број на
гостимакс.
Петок – Сабота Недела – Четврток Цена на ден
при мин. 3 ноќевања
Цена на ден
при мин. 5 ноќевања
BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветна  Соба  Стандард 2+1 92 106 74 85 64,5 75 60 69
1 84 90 66 72 58 64 55 60
Двокреветна  Соба  Супериор 2+1 108 123 86 98 76 86 70 79
2+2 фам. 163 184 130 147 113 129 106 119,5
Јуниор апартман 2+1 125 139 100 111 87 97,5 81,5 91
Супериор Апартман 2+1 129 143 103,5 115 90 100 84 93
Апартман  Делукс (две спални) 4+1 241 270 193 216 169 188 157 176

 

06.03.2019 – 31.03.2019г.

Сместување Број на
гостимакс.
Петок – Сабота Недела – Четврток Цена на ден
при мин. 3 ноќевања
Цена на ден
при мин. 5 ноќевања
BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветна  Соба  Стандард 2+1 87 104 70 80 60 70 56 65
1 79 86 64 69 55 60 51 56
Двокреветна  Соба  Супериор 2+1 103 116 82 93 72 81 66 76
2+2 фам. 155 174,5 124 139 108 121,5 100 113,5
Јуниор апартман 2+1 118 132 95 105,5 82,5 93 77 86
Супериор Апартман 2+1 123 135 97 109 85 95 79 88
Апартман  Делукс (две спални) 4+1 230 256 184 204 161 179 149 166

 

Посочените цени се изразени  во евра ПО СОБА /Апп.  на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.
 • Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско
 • Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп
 • СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.
 • Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

 • Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна
 • Деца од 7 до 14 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 6 евра за појадок , 14 евра за полупансион
 • возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 12 евра за ноќевање со појадок и 25 евра полупансион

Посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и други празници.

 

Пирин Голф Апартмански комплекс 4*

01.12.2018 – 20.12.2018
07.01.2019 – 05.03.2018

сместување Макс. петоксабота неделачетврток Минимум престој
3 ноќевања
Минимум престој
5 ноќевања
BB HB BB HB BB HB BB HB
Студио 2+2 71 87 64 78 60 73 57 70
1+2 65 73 58 66 56 63 52 58
СПА СТУДИО 2+2 87 105 79 94 73 89 70 83
1+2 84 92 74 82 71 78 66 73
Апартман со една спална 2+2 86 102 77 93 73 87 69 82
1+2 80 89 72 80 69 75 64 71
Апартман со две спални 4+2 110 143 100 128 94 120 88 115
Апартман со три спални / куќа 6+2 160 210 144 188 133 178 128 167
Апартман со три спални/ Малина куќа  5 220 317 198 285 187 269 175 253

 

06.03.2019 – 31.03.2019

сместување лица петоксабота неделачетврток Минимум престој
3 ноќевања
Минимум престој
5 ноќевања
BB HB BB HB BB HB BB HB
Студио 2 64 80 57 72 55 67 51 64
1 59 66 54 60 50 57 47 54
СПА СТУДИО 2 80 96 72 86 67 81 64 77
1 74 82 67 74 64 70 59 66
Апартман со една спална 2 77 93 70 83 66 79 62 74
1 71 79 64 71 60 67 57 63
Апартман со две спални 4 108 139 96 125 90 118 86 110
Апартман со три спални / куќа 6 155 200 140 182 132 172 124 160
Апартман со три спални/ Малина куќа  5 212 305 192 275 180 259 170 245

Цените се изразени во евра на ден по сместување:

 • Ноќевање со појадок или со појадок и вечера. Појадок од 07:30 до 10:00 во Клуб Хаус ресторанот. Вечерата од 18:30 до 21:00 во Клуб Хаус ресторанот. Гостите сместени во СПА СТУДИО појадок и вечера во ресторанот Еуро Кичен во хотелската зграда.
 • Бесплатен превоз до главната станица Банско
 • Интернет и сателитска во собите
 • СПА услуги – внатрешен и надворешни базени, Термална зона / планинска сауна, инфраред сауна, кнајп бања, жешки клупи, ледена фонтана, лакониум, арома парна бања, чудни тушеви./
 • Паркинг и обезбедување
 • Доплата –туристичка такса 1 евро по лице на ден
 • Троспален апартман Малина куќа минимум престој 4 ноќи
 • Апартман со две спални минимум 3 ноќи

 

Доплати и намалувања:

 • Деца до 6,99 год. во собата со родителите – бесплатно
 • Бебешко креветче бесплатно со резервација
 • Еден возрасен и едно дете до 6,99 год. како единечно сместување
 • Деца од 7-14 год на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовното легло во избраниот вид сместување и исхрана
 • Деца од 7-14 год. на дополнително легло плаќаат 6,5 евра со појадок , 13 евра полупансион

Возрасни и деца над 14 год. на дополнително легло плаќаат 12 евра со појадок, 25 евра полупансион