You are currently viewing Пирин Голф Хотел & СПА 5* и Country club 4* – Велигден 2024

 ХОТЕЛСКИ ДЕЛ
ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03 2024 – 15 % ПОПУСТ
Цените се валидни за период 01.05-06.05.2024

Тип на соба – полупансион Макс. гости 3 HB Дополнителна ноќ
Двокреветна стандарна соба 2+1 595 € 189 €
Двокреветна супериор соба 2+1 753 € 238 €
Фамилијарна соба 2+3 1130 € 358 €
Јуниор Апартман 2+1 914 € 289 €
Супериор Апартман 2+1 1077 € 341 €
Делукс Апартман 4+1 1784 € 565 €

 АПАРТМАНСКИ ДЕЛ

Тип на соба – полупансион Макс. гости 3 HB Дополнителна ноќ
Студио 2+2 434 € 138 €
СПА Студио 2+2 531 € 175 €
Едноспален апартман 2+2 498 € 158 €
Двоспален апартман 4+2 710 € 225 €
Троспален СПА апартман 6+2 1238 € 392 €

Цените се во евра по соба за пакет аранжман и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Велигденски ручек на 05.05.2024
 • БЕСПЛАТЕН трансфер до црквата во Разлог
 • БЕСПЛАТЕН интернет и сателитска телевизија во собите
 • БЕСПЛАТЕН паркинг
 • БЕСПЛАТНО користење на СПА центар – користење на внатрешен и надворешен базен, како и Термална зона / планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, термичка клупа, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви/
 • Детско катче

Дополнителни услови:

 • Доплата за туристичка такса 1 € по лице на ден
 • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
 • Деца од 7 до 13,99 год. на редовен кревет плаќаат 50% од цената на редовен кревет во избраниот вид на сместување и исхрана
 • Дете 7- 13,99 год. на дополнителен кревет плаќа 35 % од цената на креветот во избраниот вид на сместување и исхрана
 • Деца над 14 год. и возрасни на дополнителен кревет плаќаат 70 % од цената за избраниот вид на сместување и исхрана.
 • За еднокреветна соба -20 % од цената на двокреветна соба.
 • Свечен ручек на 06.05.2024 , возрасни – 26 €, деца 7-13,99 – 13 €

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ