Свети Никола – Сандански 8ми Март 2020

САНДАНСКИ 08-МИ МАРТ

Цени валидни за период на престој : 06.03-08.03.2020

СВЕТИ НИКОЛА 3*

Тип на сместување 2 НП
Двокреветна стандард соба 40€
Двокреветна лукс соба 50€

 

Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат:

  • 2 ноќевања со појадок
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен со минерална вода, римска бања, сауна, џакузи, солена соба, фитнес
  • Туристичка такса

Организиран превоз

Поаѓање : 06.03.2020 | Враќање : 08.03.2020

Hotel Sv.Nikola – Sandanski

Располага со 63 двокреветни, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани. Сите соби и апартмани се модерно опремени, опремени со кабловска телевизија, телефон со директна телефонска линија,мини бар, безжичен интернет, централна климатизација, бања.
За своите најмлади посетители, хотелот нуди детско катче. Хотелот се напојува со хипертермална минерална вода – (75 ° С од бушење). Водата се препорачува за лекување на болести на мускулно-скелетниот систем, респираторни заболувања, болести на периферниот нервен систем.

НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ

Ловиште  „Куклинска чешма“  се наоѓа во селото Пирин / Сандански, 55 км од градот Сандански. Ловиштето се протега на површина од 1500  хектар и се пристигнува по асфалтен пат. Успех  за  лов на дива свиња, тука е  загарантиран, можи да се сретната  змии, волци и лисици. Постои можност да се лови и пастрмка. Гостите на ловиштето  се сместени во луксузната ловечка куќа, која се наоѓа во ловиштето на 1050 м. Има 5 двокреветни соби, од кои секој има сопствена бања а тука е  и луксузна таверна со добра храна.
Ние обезбедуваме возач и транспорт.

Комплексот Свети Врач   е бившата градска бања на градот Сандански. По големиот ремонт и реконструкција, во декември 2015 година, повторно  се отвараат вратите  за жителите и гостите
на градот. Се  снабдува  со минерална вода која извира од 400 метри.  Регионот на Сандански е познати  по многуте извори со високи температурни , кои се применувале и ценеле и во римско време. Нивната температура е различна и достигнува до 83 ° C.

Винарската визба “Хамам” е новоотворениот ресторан, дел од Спа комплекс Свети Врач. Во  пријатна атмосфера можете да уживате во широк спектар на различни вина , како од локални производители, така и увозни од целата земја. Со виното ние  ќе ви понудиме најразлични  предјадења од нашата кујна – месо, морски плодови, различни видови сирење. Ние исто така нудиме пици, салати  и десерти. Работно време од 08:00 до 23:00 часот, за да можете да не посетите  од сабајле со  вашето утринско кафе, за ручек или за вечера. Нашиот персонал, кој ги има своите вештини од  Спа Хотелот Св. Никола, се на ваше располагање.