ХОТЕЛ ДЕЛТА

Хотел Делта се наоѓа во местото Огненово, во близина на Благоевград.

Хотелот има 44 соби двокреветни, трокреветни, студиа, апартмани и мазонети. Сите соби имаат бања, телефон, интернет, Тв, балкон. Во склоп на хотелот има главен ресторан со голема летна тераса, бар, ноќен клуб и бар покрај базен.

Хотелот располага со сауна, парна бања, џакузи, релакс соба, внатрешен базен за возрасни и деца, 24 часовна рецепција, игралиште, тениски терени, сала за конференции.

Ценовник  Од 01.10.2019 до 20.12.2019

 

 

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

 

 

 

ЦЕНА

 

Двокреветна соба без клима

 

35 €

 

Двокреветна соба

 

42€

 

Двокреветна лукс

 

50€

 

Трокреветна соба

 

57€

 

Трокреветна соба лукс

 

67€

 

Апартман студио (спална соба плус ходник -2лица)

 

71€

Фамилијарна соба

(Две соби)

2воз +2деца; 2воз + 1воз

 

 

79€

Мезонета – (две соби)

2воз+2воз; 2воз+3дете

 

79€

Триспален апартман

/две спални + ходник/

2воз+2воз; 2воз+3деца

 

 

97€

 

Еднокреветна соба

 

33€

 

Еднокреветна лукс

 

38€

  • Деца до 4 неполни години се сместуваат бесплатно.

  • Дете на дополнително легло од 4 до 11.99 – 10 eвра на база ноќевање со појадок.

  • Деца над 12 години и возрасен на дополнително легло плаќаат 14 евра на база на ноќевање со појадок

  • Деца или трет возрасен сместени во студио или или апартман се сместуват бесплатно.

Цените се дадени во евра и вклучуваат:

Соодветен број на ноќевања , појадок, базени со минерална вода, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, интернет, паркинг, турска бања.

Напуштањето на собите е до 12 часот а влегувањето во собите е во 15 часот.

Напомена: Цените се комбинираат со други понуди и не се валидни за време на празници.

Хотелот има право на промена на цената на сместувањето.