You are currently viewing Hotel Yastrebets 4* – Borovec, Bugarija 2021/2022

Hotel Yastrebets 4* – Borovec, Bugarija

ОПИС:

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви

 

ЦЕНОВНИК:

YASTREBETS 4* BOROVETS                                   www.hotelyastrebets.bg

1

23.12.2021
25.12.2021

26.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
27.01.2022

28.01.2022
05.03.2022

06.03.2022
02.04.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊE СО ПОЈАДОК

STANDARD ROOM

(недела-четврток)

DOUBLE ROOM

178

148

195

133

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

216

186

232

171

SINGLE ROOM

160

130

177

116

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

178

148

195

133

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

161

131

178

117

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

179

149

196

134

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

198

168

215

153

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

198

168

215

153

Weekend

(петок-сабота)

DOUBLE ROOM

178

195

195

158

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

216

232

232

196

SINGLE ROOM

160

177

177

140

1+1 CHD (0-3,99)

161

178

178

141

1+1 CHD (4-11,99)

178

195

195

158

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

179

196

196

159

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

198

215

215

178

2+1 CHD (4-11,99)

198

215

215

178

STANDARD ROOM SLOPE VIEW

(недела-четврток)

DOUBLE ROOM

189

159

206

145

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

227

197

243

182

SINGLE ROOM

171

141

188

127

DBL 1+1 CHD (4-11,99)

189

159

206

145

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

172

142

189

128

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

190

160

207

146

DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

209

179

226

165

DBL 2+1 CHD (4-11,99)

209

179

226

165

Weekend

(петок-сабота)

DOUBLE ROOM

189

206

206

169

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

227

243

243

207

SINGLE ROOM

171

188

188

151

1+1 CHD (0-3,99)

172

189

189

152

1+1 CHD (4-11,99)

189

206

206

169

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

190

207

207

170

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

209

226

226

189

2+1 CHD (4-11,99)

209

226

226

189

FINISH VILLA

(недела-четврток)

VILLA 4 ADULTS

284

231

282

197

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

322

269

320

294

VILA4 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

284

231

282

197

VILA4 3+1 CHD (4-11,99)

284

231

282

197

VILA4 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

285

232

283

198

VILA4 4+1 CHD (0-3,99)

285

232

283

198

VILA4 4+1 CHD (4-11,99)

304

251

302

217

Weekend

(петок-сабота)

VILLA 4 ADULTS

284

282

282

221

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

322

320

320

259

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

284

282

282

221

3+1 CHD (4-11,99)

284

282

282

221

3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

285

283

283

222

4+1 CHD (0-3,99)

285

283

283

222

4+1 CHD (4-11,99)

304

302

302

241

1 BEDROOM APARTMENT SMALL

(недела-четврток)

APARTMENT 2 AD

239

287

212

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

277

324

250

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

239

287

212

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

240

288

213

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

259

307

232

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

240

288

213

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

259

307

232

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

260

308

233

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

279

327

252

Weekend

(петок-сабота)

APARTMENT 2 AD

287

287

241

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

324

324

279

1+1 CHD (4-11,99)

287

287

241

1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

288

288

242

1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

288

288

242

2+1 CHD (0-3,99)

288

288

242

2+1 CHD (4-11,99)

307

307

261

2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

308

308

262

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

325

325

280

1 BEDROOM APARTMENT BIG

(недела-четврток)

APARTMENT 2 AD

268

322

246

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

306

360

283

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]

343

397

321

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

269

323

247

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

288

342

266

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

289

343

267

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

308

362

285

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

307

361

284

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

325

380

303

Weekend

(петок-сабота)

APARTMENT 2 AD

322

322

274

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED

360

360

312

APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]

398

398

350

2+1 CHD (0-3,99)

323

323

275

2+1 CHD (4-11,99)

342

342

294

2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

343

343

295

2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

362

362

314

3+1 CHD (0-3,99)

361

361

313

3+1 CHD (4-11,99)

380

380

380

Полупансион

26

26

26

26

26

Деца од 4-11.99 год.

13

13

13

13

13

Отказ 1

Од 30 до 44 дена 1 ноч

Од 45 до 59 дена 1 ноќ

Од 21 до 29 дена 1 ноќ

Од 30 до 44 дена 1 ноч

Од 10 до 13 дена 1 ноќ

Отказ 2

Под 29 дена

100%

Под 44 дена 100%

Под 20 дена100%

Под 29 дена

100%

ПОд 9 дена 100%

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

4

7

1

3

1

Соби: мини бар,сеф,балкон,телефон,САТ ТВ,интернет,фен

Цената вклучува:

 • цена за соба на ден-ноќевање со појадок
 • користење на затворен базен
 • парна бања
 • хербална бања
 • фитнес
 • лакониум
 • сауна
 • џакузи
 • релакс зона
 • интернет
 • паркинг

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Доплата за полупансион 26€ возрасни,13€ дете од 4-11.99 години.
 • 6=5 , 12=10 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ВО ПЕРИОД ОД 06.03 ДО 02.04.2022 – DAY DISCOUNT 1(СЕ КОМБИНИРА СО ROLLING EARLY BOOKING )
 • 7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 27.01.2022 – DAY DISCOUNT 2( СЕ КОМБИНИРА СО ROLLING EARLY BOOKING )
 • 10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА РЕФУНДАЦИЈА НАПРАВЕНИ МИНИМУМ 30 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ (ROLLING EARLY BOOKING)

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ