You are currently viewing HOTEL JUNIOR 3*-Брзече Копаоник 2021

Hotel Junior работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 71 соба и 7 апартмани. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузија, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис.
Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор, теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница

 

HOTEL JUNIOR 3*-Брзече

 

 

Дадените цени се по лице од ден на база полупансион.

Тип на соба:

 

Минимум бр. на ноќи: Бр.на лица:   03.01-10.01 10.01-31.01

Акција 6=7*

31.01-16.02 16.02-28.02

Акција 6=7*

ECONOMIC 5 ноќи 2 лица 79€ 63€ 78€ 63€
 

STANDARD

 

5 ноќи

2 лица

3 лица

4 лица

86€

103€

121€

70€

87€

104€

85€

102€

119€

70€

87€

104€

 

COMFORT

 

5 ноќи

2 лица

3 лица

4 лица

91€

109€

126€

75€

92€

109€

90€

107€

124€

75€

92€

109€

 

FAMILY

5 ноќи 2 лица

3 лица

4 лица

100€

117€

134€

84€

101€

118€

98€

115€

132€

84€

101€

118€

DELUXE 5 ноќи 2 лица 99€ 83€ 97€ 83€
  DELUXE + 5 ноќи 2 лица

3 лица

104€

121€

88€

105€

103€

120€

88€

105€

*Акцијата 6=7 важи само за сместување во ECONOMIC,STANDARD,COMFORT, и FAMILY соба.

 

 

Цената вклучува:

 • Сместување на база полупансион(појадок и вечера шведска маса)за наведен број на лица во соба
 • Хотелско осигурување
 • Надворешен паркинг
 • Wi-Fi
 • Ски гардеробер
 • Анимација за деца

 

 Во цената не е вклучено:

 • Туристичка Такса по лице:
 • Возрасни 0,86€
 • Деца 7-15 години 0,43€
 • Деца до 7 години ГРАТИС.

 

Доплати за деца:

 • Прво дете од 0-6 год во присуство на две полноплатежни суми-БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 0-6 год. и 7-11 год. во присуство на две полноплатежни суми- 10€ од ден на база BB ( ноќевање со појадок)

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ