You are currently viewing Хотел “Iris 4*” Златибор 2022/2023

Хотел Ирис е уникатен хотел на Златибор, изграден во планински, модерен стил, чија услуга и капацитети ви овозможуваат целосно да гo доживеете сиoт шарм што го нуди прекрасниот Златибор.

Хотелот се наоѓа во срцето на Златибор, веднаш до црквата, на само неколку минути пешачење од езерото и Кралскиот плоштад. Опкружен со борова шума, зрачи со топлина и ви нуди незаборавни моменти на мир и тишина. Хотелот располага со 28 сместувачки единици, а вклучува и ресторан со уникатна летна бавча и фонтана во форма на поток, каде што можете да се одморите и да уживате во Златиборските специјалитети. Исто така, хотелот располага со велнес и СПА центар, теретана и конференциска сала.
Без разлика дали ќе одлучите да зимувате или да летувате, Хотел Ирис ви нуди богата понуда за различни возрасти и интереси. Без разлика дали доаѓате на продолжен викенд, семеен одмор, романтичен викенд за двајца или тим билдинг, ќе ве пречека пријателски персонал на располагање 24 часа на ден. Хотелот располага со неколку типови на апартмани  за до 5 лица.

Во склоп на комплексот има и паркинг. Доколку сте љубители на спортски, селски или конгресен туризам уживајте  во сите поволности што ги нуди Златибор!
Хотел Ирис нуди удобни апартмани со различни големини. Двокреветни, трокреветни, четворокреветни соби и семејни, луксузни апартмани се опремени со модерен мебел и ентериер. Просториите се многу пространи со многу природна светлина. Пријатниот амбиент и незаборавниот поглед од собата ви овозможуваат целосно да се препуштите на уживањето и да заборавите на секојдневните обврски.

Hotel Iris 4*- Златибор

Цените се дадени по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Термин

1/2 Стандарна Соба

1/2 Комфорт Соба

Еднокреветна соба

Капацитет на соба

Мах 2 лица

Мах 3 лица

Мах 1 лице

01.11-29.12.2022

39€

42€

51€

03.01-19.02.2023

44€

47€

56€

20.02-01.04.2023

39€

42€

51€

 

Цените се дадени по лице на ден на база Ноќевање со појадок

Термин

1/2 Aпартман

1/3 Апартман

1/3 Фамилијарен Апартаман

Ирис Апартаман

Капацитет на соба

Мах 4 лица

Мах 4 лица

Мах 3 лица

Мах 5 лица

01.11-29.12.2022

49€

47€

44€

56€

03.01-19.02.2023

56€

51€

49€

62€

20.02-01.04.2023

49€

47€

44€

56€

Во цената е вкучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на Спа центар: Затворен базен, Финска Сауна, Солена Соба, Тапидариум
 • Фитнес Центар
 • Wi- Fi

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (плаќање во агенција)
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости; (плаќање во агенција)

Услови за деца:

 •  Деца до 6,99 години ГРАТИС во присуство на две возрасни лица;
 • Деца од 7-11,99 години 50% попуст во присуство на две возрасни лица;
 • Дополнително легло во соба 50% од цената во табелата;
 • 3-то и 4-то лице во апартман имаат 20% попуст;

Услови за откажување:

 • Откажување на резервација до 10 дена пред почетокот на аранжманот без пенали;
 •  Доколку се прекине или предвремено го напушти хотелот, средствота не се рефондираат;

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ