You are currently viewing Хотел Rich 4* – Велинград  2020

Луксузен хотел со 4 *, каде можете да уживате во незаборавен СПA одмор преку цела година.

 • Удобна, пријатна и релаксирана атмосфера
 • 51 пространи соби – луксузно опремени соби и апартмани
 • Сместен до градскиот парк меѓу борови дрва во близина на центарот на градот
 • СПА центар, 2 ресторани, нов салон и пијано бар, продавница за сувенири,
 • Комплексот е целосно опремен со минерална вода
 • Еколошки производи од свежо месо – сопствено производство
 • Луксузно опремени пространи соби, удобност за секој гостин.

Хотелот ги нуди следните можности за сместување:

 • Еднокреветни и двокреветни соби – стандардни, лукс и делукс
 • Широк спектар на пространи апартмани
 • Со спална или со две еднокреветни легла
 • Комплетен сет на тоалети, влечки, бањарки
 • Бесплатен интернет
 • Повеќето соби имаат балкон и прекрасен поглед на градот или паркот
 • Единствени 9 специјално дизајнирани апартмани.
 • Посебна декорација, дополнителна доза на луксуз и ексклузивност:
  Мерилин, Хенри, Рич, Дијана, Елизабет, Луј, Гиги, Кери и Викторија
 • 3 апартмани со џакузи – Дајана, Елизабет и Луј

Опис на собите

Стандард соба

Двокреветните стандардни соби се одличен избор за сместување на еден или двајца гости.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со туш, сет на тоалети, влечки, бањарки, фен.
25 м2 ( може да се сместат 1 или 2 возрасни )

Лукс соба
Двокреветните лукс соби се одличен избор за сместување на еден или двајца гости.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со туш, сет на тоалети, влечки, бањарки, фен.
30 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 1 дете )

Де Лукс соба
Делукс двокреветните соби се амбиент на дискретен луксуз и елеганција. Отворен простор со спална и дневната соба, одлична можност да се сместат парови или семејства со најмногу 2 деца.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со туш, сет на тоалети, влечки, бањарки, фен.
35 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман KARI
Еднособен апартман – спална соба во француски стил со софа.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај.
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман DAIANA
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај. .
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман ELISABET
Кралски раскош во апартманот Елизабет со џакузи.
Луксузен мебел во бело и злато, со висок квалитет и пријатен амбиент, има спална соба со џакузи и дневна соба. Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај. .
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман HENRI
Нуди луксуз и удобност за двајца гости.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај. .
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни )

Апартман со џакузи LUI
Луксузен апартман за џакузи – совршен избор да се занесете во романтичен одмор и уживње.
Пространа спална соба со џакузи и дневна соба во сина и златна бојас, луксузен мебел, величествена тераса.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај. .
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни )

Апартман MERILIN
Апартманот Мерилин има уникатен ентериер во црна, црвена и златна боја и се состои од пространа дневна и спална соба, Погоден за сместување на двајца гости.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај.
55 м2 ( може да се сместат 2 возрасни )

Апартман RICH
Апартманот Рич е погоден за сместување на четиричлено семејство. Има 2 комфорни соби, од кои едната соба е детска.  Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај.
60 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман VICTORIA
Апартманот Викторија има две спални и две купатила, овој луксузен апартман е погоден за семеен одмор и за четиричлено семејство.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај.
60 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Апартман GIGI
Апартман со две соби декориран во француски стил.
Безжичен интернет, ЛЦД телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, бања со џакузи и туш, влечки, бањарки, фен за коса, телефон, сет за кафе и чај. .
Секоја соба има софа и приватна бања со када. Апартманот има тераса и поглед на паркот.

75 м2 ( може да се сместат 2 возрасни + 2 деца )

Пиано бар
Импресивниот ентериер на Пиано барот го одразува неповторливиот карактер на хотелот со својата традиционална елеганција и модерни удобности. Секој викенд во пијаното бар има различни професионални музички групи.

Ресторан Градина
За познавачите на фината храна ресторанот нуди – совршен избор за секоја пригода.
Богат избор на фини јадења подготвени со квалитетни производи и вина.

Таверна Омар
Прочуената Таверна Омар е ресторан со капацитет од 180 места и еден од најпопуларните ресторани во Велинград.
Прекрасно место за уживање….

Ресторан Рич
Класичниот ресторан нуди задоволство за сите. Во пријатна внатрешност и елегантен амбиент со прекрасен поглед на паркот, разновидните убави јадења подготвени со висококвалитетни производи и беспрекорна услуга ќе ве фасцинираат.
Автентична атмосфера, декоративни малтери, рачно ткаени текстилни примероци. . Класичниот ресторан има 40 седишта.

Летна градина Фонтани
Овде можете да уживате во чаша надобро кафе, освежителни пијалоци.
Опуштете се во елегантните и удобни шатори, и восхитувајте се на осветлените фонтани и уживајте во зеленилото и спокојството на паркот.
Во летната градина Фонтани можете да ја видите единствената параклис -икона на Пресвета Богородица.

СПА ЦЕНТАР

 • Во базените и СПА центарот на Хотел Рич се користи минерална вода од изворот “Велинград- Лъджене”.
 • Минералната вода се карактеризира како хипертермална, слабоминерализирана, хидрокарбонатно-сулфат-натриумова со содржина на метасилициева киселина и флуор.

ВИП тераса на отворено:

 • Топило со минерална вода која содржи метасилична киселина
 • Топило со морска вода збогатена со соли на магнезиум
 • Топило со минерална вода која содржи водород сулфид и сулфур
 • Џакузи со минерална вода
 • Минерални базени:
 • Базен со минерална вода и затворено џакузи со температра 37-38 °С
 • Отворено минерална вода базен со детска област отворена преку целата година 34-35 °С

Сауна парк:

 • Класична сауна
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Емоционални тушеви
 • Топли релаксирачки лежалки

Зона за масажи и терапии:

 • Во хотелот се нудат разни масажи и третмани за тело и лице.
  Информации на рецепција.
 • За терапиите се препорачува претходна консултација со специјалист

 

Хотел Rich 4* – Велинград   01.12.2019 до 10.01.2021 г

Цени за СОБА за 1 ноќевање според наведениот минимум престој

СМЕСТУВАЊЕ НЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК ПЕТОК-САБОТ
DBL STANDARD 66 87
SGL STANDARD 41 66
DBL LUX 77 102
SGL LUX 56 77
DBL DELUX 87 118
APP STANDARD 92 133
APP – JACUZZI 113 153
APP -FAMILY 123 164
APP LUX -JACUZZI 123 164
APP-TWO BEDROOM 138 179

Цените се во ЕУР за плаќање во денари 1 ЕУР = 62 мкд

Цените се во евра, се однесуваат на соба на ден и вклучуваат:

 • Појадок – шведска маса,
 • Користење внатрешен и надворешен минерален базен со внатрешно и надворешно џакузи,,
 • ВИП тераса со надворешен камин,
 • три вида кади:
 • – топла минерална вода,
 • – топла када со минерална вода од Кремчна бања,
 • – ладна када со магнезиумова сол или т.н. морска вода сауна парк – инфрацрвена сауна,
 • Парна бања,
 • Топли лежалки,
 • Зона за релаксација,
 • Фитнес сала со протеински бар,
 • Внатрешено детско катче со аниматор,
 • Бесплатен безжичен интернет,
 •  Туристичка такса ,
 • Осигурување,
 • Отворен паркинг !!!
 • Деца до 6 години – бесплатно!