Хотел Ruskovets 4* – Добриниште

Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.

Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.

Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.

“Русковец” 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.

Комплексот е од затворен тип со чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.

Добриниште – Банско 8 км.

Ruskovets Resort & Spa – Дoбриниште

ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 01.08 – 28.11 2019

Цените се за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување / капацитет

01.08.-28.11.2019

Апартман Јуниор

2ADL

68€

2ADL+1CHD до 13,99

68€

Aпартман Сениор

3 ADL

104€

3 ADL+1CHD до 13,99

104€

4 ADL

104€

4 ADL+1CHD до 13,99

104€

Вила Комфорт

2ADL

84€

2ADL+1CHD до 13,99

84€

2ADL+2CHD 0-3,99 /13,99

90€

2ADL+2CHD 4-13,99

96€

Вила Комфорт Фамили

4 ADL+1CHD до 13,99

114€

4 ADL+2CHD 0-3,99 /13,99

120€

4ADL+2CHD 4-13,99

124€

Вила Комфорт Лукс

4ADL+2CHD 4-13,99

130€

5ADL

170€

Рок за откажување резервација без глоба

7 дена

Доплата за вечера

13€ возрасен

7€ дете 4-12 г.

Цените се во € се плаќа во денари 1€= 62 денари

Во цените Е вклучено:
ноќевање со појадок, употреба на базен, детски базен, детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, трансфер до гондолата.

Во цената НЕ Е вклучена:
Такса која се плаќа на лице место на рецепција (во зависност од број денови престој).
Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1€ – за престој од 4 ноќевања па нагоре
Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2€ – зa престој од 1-3 ноќевања
Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€, дете од 2-11,99год – 1,5€.
Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Доплати:
за поглед према планина 10€ по соба на ден

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

ЦЕНИ СО ПОПУСТ

Цената е на ДЕН за СОБА – ноќевање со појадок (минимум 2 ноќевања)

cместување

08.09 – 31.10.2019

01–07   и  20-22.09.2019

Апартман Јуниор / Junior Suite

2 adl

59 €

63 €

2 adl+1chd до 13,99 г.

59 €

63 €

Aпартман Сениор / Senior Suite

4 adl

91 €

98 €

4 adl+1chd до 13,99 г.

91 €

98 €

Вила Комфорт сo 1 спалнa соба

2 adl

74 €

79 €

2 adl+1chd до 13,99 г.

74 €

79 €

2 adl+2chd 0-3,99/0-13,99 г.

79 €

84 €

2 adl+2chd 0-13,99 г.

84 €

89 €

Вила Фамилиja Комфорт сo 2 спални соби

4 adl

97 €

105 €

4 adl+1chd до 13,99 г.

97 €

105 €

4 adl+2chd 0-3,99/0-13,99 г.

102 €

110 €

доплата

за вечера

13 € возрасен

7 € дете 0 – 13.99 г.

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цените се за минимум 2 ноќевања и вклучуваат:

Сместување во избраниот вид соба
Појадок за сите гости на хотелот
Климатизација
Мини сеф во собата
Камин во секоја вила (за користење со доплата)
Безжичен интернет низ целиот комплекс
Бесплатно користење на детската област и анимација од 9:00-18:00 часот
Фитнес сала
Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30°С
Внатрешен минерален базен со температура на водата од 33°С
Надворешен џакузи со минерална вода
СПА: 2 парни бањи, Сауна

ДОПЛАТИ:
Во цената не се вклучени туристичка такса од 0,51€ по турист за ден, се плаќа на рецепција.
Доплата за камин (во сите типови вили) – 8 € за едно полнење.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Сместување:
Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /
• 131 м2
• Луксузна вила, тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
• Панорамска тераса на планината;
• Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
• Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
• Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
• Две бањи со тущ и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
• Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
• Сопствена топла гардероба за сущење на ски чизми;
• покриен паркинг за вилата;
• безжичен интернет
Вилата е со вкупна поврщина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓахол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и
едно или две деца. Има кабелска телевизија и безжишен интернет,
тоалет.
На вториот спрат, две спални + тоалет.
На вториот спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сущална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помпщ на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се
постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Во домот има електрпнски систем за контрола на пристапот.
Не е дозвплено сместување со домащни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /
• Поврщина 98 м2
• Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
• Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
• Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
• Тераса во спалната соба;
• Вовилата има два тоалети со када, тущ кабина;
• Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
• Топол салон за сущење на ски обувки;
• Безжичен интернет
Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила е дозволено сместување надомащни миленици.
Со доплата по 12€/ на ден за домащен љубимец до 8 кг.
Не е дозвплено сместување на поголеми домащни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /:
• 80 м2;
• Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
• Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
• Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла;
• Тераса;
• Две бањи со тущ кабини и тоалети, фен, бањарка…… ;
• Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
• Безжичен интернет
Апартаментите се погодни за до 5 гости .
Не е дозволено сместување со домащни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /:
• 60 м2;
• Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
• Дневна соба со трпезарија и кујна
• Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
• Тераса;
• Бања со тущ и тоалет, фен, бањарки ;
• Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
• Безжичен интернет
Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .

Домащни миленици не се дозволени.

Најавување: 14:00

Одјавување: 11:00