11ти Октомври – Банско

11ти Октомври – БАНСКО

Хотел Zara & Spa 4* и Хотел Casa Karina 4*

Термин:11.10-13.10.2019 / 2 ноќевања

1 Ден.11.10.2019 (Петок)

                Состанок на група на Хотел Континентал. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

2 Ден.12.10.2019 (Сабота)

                Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

3 Ден.13.10.2019 (Недела)

                Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

ЦЕНА ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ:

Хотел Каса Карина 4*

За уплата до 20.08.2019 – 85еур

Редовна цена од 21.08.2019 – 90еур

Хотел Зара & Спа 4*

За уплата до 20.08.2018  – 90еур

Редовна цена од 21.08.2019 – 99еур

ЦЕНА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ:  -10ЕУР ПО ЛИЦЕ

Во цената е вклучено;

 •                 2 Ноќевања на база АLL Inclusive(се вклучено)
 •                 Автобуски превоз на дадена релација
 •                 Користење на Затворен и Отворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.
 •                 Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa + Casa Karina.
 •                 Детско катче.
 •                 Туристичка Такса

Во цената НЕ Е вклучено:

 •                  Патничко Осигурување
 •                  Индивидуални трошоци
 •           Хотел Каса Карина – Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / влечки нема
 •                Хотел Зара – Влечки за на базен со доплата, сеф со доплата од 2еур на ден, бебешко креветче – 2еур на ден

Напомена за Хотел Зара & Спа:

 •                  Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 •                  Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.
 •                  Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.
 •                  Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 •                  Еднокреветна соба доплата 80%.

Напомена за Хотел Каса Карина:

 •                Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 •                Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми , 69еур
 •                Трето возрасно лице на дополнително легло редовна цена
 •                Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 •                Еднокреветна соба доплата 80%.

Организиран Автобуски Превоз

 •                 Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)
 •                 Скопје (Хотел Континентал)
 •                 Велес (Бензинска пумпа Мак Петрол – на автопат) – доплата 10еур
 •                 Кавадарци (Дреново) – доплата од 10еур
 •                 Прилеп и Битола – доплата од 10еур

All Inclusive Hotel Zara & Spa и Casa Karina: 

 • Главен Ресоран: Појадок, Ручек, Ужина, Вечера
 • Асортиман на: супи, салати, сирење, сосови , топли предјадења, месо, гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.
 • Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови од автомат и минерална вода.
 • Пијалоци за време на ручек и вечера: безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино, минерална вода, чај.
 • Попладневна Ужина: 16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени, чај, вода, сок, кафе и џус од автомат.

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

 • Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.
 • Детско катче, детска сала ,
 • Бањарки во хотел Каса Карина се со доплата од 5лева, т.е депозит на рацепција од 30лева, исто во Хотел Зара влечките се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција. 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

 • Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:
 • А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе
 • Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.
 • Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.

За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

За овој аражман важат општите услови на Т.А. С Травел и СКТМ.