22 Септември Интерхотел Сандански 2019

Цени за 1 ноќ за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

Период 20-22.09.2019

сместување / услуга ноќевање со појадок
Еднокреветна   66 €
Двокреветна   86 €
Студио 125 €
Апартман 141 €
Апартман ФЕМИЛИ 192 €
Доплати за сместување
возрасен на дополнително легло 28 €
дете од 4-11.99 год. на дополнително легло 12 €
дете од 12-15.99 год. на дополнително легло 28 €
1 возрасен и 1 дете 4-11.99 год 0

 

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
– Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
– Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
– Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
– Лежалка и пешкир покрај базените
– Безжичен интернет во целиот хотел
– Паркинг
– Сеф на рецепција
– Детско катче со аниматор
– Туристичка такса

Во цената не е вклучено :

  • Превоз
  • Патничко осигурување
  • Личен трошок на патникот
  • Неспомнати услуги

 

Капацитет за сместување 

Сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

Напомена !
Во хотелот по реновирањето сите соби се лукс, студиа, апратмани
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)