24 Мај Калитеа

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики.

Период: 24.05-26.05.2019 – 2 Ноќевања

Програма на патувањето:

24.05.2019 -Петок – Собир на групата  на Дрводекор во Скопје, или Автобуска станица Транскоп Битола, поаѓање према Калитеа, пристигање и сместување во вилата. Слободно време. Ноќевање.

25.05.2019 Сабота- Слободно време за индивидуални активности. Факултативна посета на Афитос  во вечерните часови.

26.05.2019 Недела. Слободно време за индивидуални активности, Собир на групата во 14:00 часот и поаѓање кон Македонија

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

Вила Мариас

ЦЕНА: Промо :49 Евра по лице за резервации до 15.05.2019

59 Евра по лице – Редовна цена

(2 ноќевања со вклучен превоз)

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

-Автобуски превоз на горе наведената релација,

-2 ноќевања во апартманско сместување

-Организација, водство и реализација на аранжманот.

-Деца до 11,99 год – 15 Евра од редовната цена .

-3 то и 4 то лице – 10 Евра од редовната цена.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

Патничко осигурување.

Факултативна посета на Афитос 5 Евра по лице.

-Доплата за Туристичка Такса 1 евро од Соба ( на лице место за 2 ноќевања)

НАПОМЕНА:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Во зависност од бројот на пријавени патници патувањето може да се реализира и преку граничен премин Меџитлија( со трансфер до Битола). Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Важат општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ