Банско (Хотел “Пирин Голф&Спа”5*)

Б А Н С К О
(хотел “Пирин Голф&Спа”5*)

24/05-26/05

3 Дена/2 Ноќевања 

 

24 маj (петок) ОХРИД/БИТОЛА/ПРИЛЕП-БАНСКО

Состанок на групата во 03.30 часот пред бензиска пумпа Лул Оил . Патот води  преку Битола,Прилеп кон Банско со попатни застанувања поради одмор и царински формалности. Попатна посета на Сандански.Сандански или Св.Врач е град во југозападниот дел на Бугарија. Градот се наоѓа во долината на реката Струма и е познат по своите топли гео-термални извори. Време за прошетка и шопинг.

Продолжуваме кон хотел Пирин Голф Спа 5 *. Сместување. Можност за релаксација во најголемиот Спа центар во Банско и пошироко, бесплатно користење на внатрешен базен, користење на надворешните базени, сауни, парни бањи, фитнес, лакониум, соба за релакс … расположен на 5500 квадратни метри.

Вечера.Ноќевање.

25 мај (сабота) БАНСКО

Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности и прошетка низ улиците на атрактивното скијачко место Банско – со специфична традицонална архитектура и многу меани и дуќани за сувенири. Слободно време за одмор, користење на СПА центарот, индивидуални активности. Вечерта организирана вечера со  музика. Ноќевање.

26 мај (недела) БАНСКО -ПРИЛЕП,БИТОЛА/ОХРИД

Појадок. Слободно време за шопинг и прошетка. Во попладневните часови поаѓање кон Mакедонија, Разлог и попатна посета на Метро во Благоевград. Во Охрид сe пристигнува вo вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ………… ( 5.900 денари )

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • превоз со високо туристички автобус на наведената релација;
  • сместување во хотел  “Пирин Голф Спа”  5***** www.piringolfhotel.com на база 2 ноќевања со појадок и вечера – шведска маса, користење на внатрешен, надворешни базени со топла вода, фитнес, џaкузи, сауни, парни бањи, лакониум, соба за релаксирање……
  • организирана вечера со музика
  • разглед на Банско,Сандански, Метро, Разлог
  • организација на аранжманот и придружник на патувањето;

ВО ЦЕНАТА НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

  • групно патничко осигурување = 150 ден.

 

За реализација на турата се потребни минимум 40 патници.