8ми СЕПТЕМВРИ во БАНСКО

8ми СЕПТЕМВРИ во БАНСКО

07.09-09.09.2019 / 2 Ноќевања

Хотел Зара 4* Банско

Хотел Каса Карина 4* Банско

Хотел Астера 4* Банско

 

ПРЕВОЗ+СМЕСТУВАЊЕ+ ALL

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ

CASA KARINA 4*= 90ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 85ЕУР

ZARA&SPA 4*=99ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 93ЕУР

ПРЕВОЗ+СМЕСТУВАЊЕ+HB

ASTERA 4* =90ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 85ЕУР

ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ -10ЕУР ПО ЛИЦЕ

 

1 Ден.07.09.2019( Сабота)

Состанок на група на Хотел Континентал. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

 

2 Ден.08.09.2019 (Недела)

Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

 

3 Ден.09.09.2019 (Понеделник)

Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

Во цената е вклучено;

-2 Ноќевања на база АLL Inclusive(се вклучено) или HB (Полупансион)

-Автобуски превоз на дадена релација

-Користење на Затворен и Отворен Базен Во Зара, Завторен базен во Каса Карина,  Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.

-Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa + Casa Karina.

-Детско катче.

-Туристичка Такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

-Патничко Осигурување

-Индивидуални трошоци

 

-Хотел Каса Карина – Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / влечки нема

-Хотел Зара – Влечки за на базен со доплата, сеф со доплата од 2еур на ден, бебешко креветче – 2еур на ден

 

Напомена за Хотел Зара & Спа:

-Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)

-Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.

-Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.

-Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

-Еднокреветна соба доплата 80%.

Напомена за Хотел Каса Карина:

-Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)

-Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми 69еур

-Трето возрасно лице на дополнително легло редовна цена.

-Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

-Еднокреветна соба доплата 80%.

 

 • Организиран Автобуски Превоз
 • Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)
 • Скопје(Хотел Континентал)
 • Прилеп и Битола – доплата од 15еур по лице
 • Дреново – 15еур по лице
 • Штип – Транфер до Велес – 10еур по лице

 

 • За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.
 • За овој аражман важат општите услови на С-Травел и СКТМ.

 

 • All Inclusive Hotel Zara & Spa и Casa Karina: 
 • Главен Ресоран: Појадок, Ручек, Ужина, Вечера
 • Асортиман на: супи, салати, сирење, сосови , топли предјадења, месо, гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.
 • Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови од автомат и минерална вода.
 • Пијалоци за време на ручек и вечера: безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино, минерална вода, чај.
 • Попладневна Ужина:
 • 16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени, чај, вода, сок, кафе и џус од автомат.

 

 • СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:
 • Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.
 • Детско катче, детска сала ,
 • Бањарки во хотел Каса Карина се со доплата од 5лева, т.е депозит на рацепција од 30лева, исто во Хотел Зара влечките се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција. 

 

 • УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:
 • Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:
 • А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе
 • Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.
 • Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.