8ми Декември – Дубаи

8ми Декември – Дубаи

ПРОГРАМА:

6 дена / 5 ноќeвања / авиокомпанија “FLY DUBAI” / авион од Белград

1 ден БЕЛГРАД-ДУБАИ. 

Полетување на авионот за Дубаи во 13.05 часот. Слетување во Дубаи во 21.20 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 -5 ден ДУБАИ – слободен ден за индивидуални активности или организирање на факултативни екскурзии. 

Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, наутро инфо состанок и слободно време претпладне за индивидуални активности.

6 ден ДУБАИ-БЕЛГРАД.

Во раните утриснки часови трансфер на аеродром (05,30 часот). Полетување на авионот од Дубаи во 09.05 часот. Слетување во Белград во 12.05 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија).

ЦЕНА:

ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
First Central Hotel Suites 4* – TCOM НП 629 €
Millennium AL Barsha 4* – Al Barsha НП 659 €
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5* – MARINA НП 719 €
JA Ocean View Hotel 5* – The Walk JBR НП 749 €
Dukes The Palm, a Royal Hideaway Hotel 5* – PALM JUMЕIRAH НП 889 €
 • Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/ стандард двокреветна/услуга ноќевање со појадок
 • Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ

Цената вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Белград – Дубаи – Белград со FLYDUBAI (вклучен багаз рачен 7кг и чекиран 20кг, согласно политика на авио компанија, НЕ Е ВКЛУЧЕН ОБРОК ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТ – со доплата и претходна резервација);
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи ;
 • 5 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга;
 • Организација и реализација на патувањето – локална асистенција во Дубаи – аеродромски такси – PCR тест (максимум 96 часа пред лет, изваден во наша партнер лабараторија во Скопје во закажано време)
 • PCR тест (максимум 96 часа пред лет, изваден во наша партнер лабараторија во Скопје во закажано време)

Цената НЕ вклучува:

 • Влезна виза за Дубаи – 85ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе )
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ – НА БАРАЊЕ
 • превоз Скопје-Белград-Скопје (240 евра по кола за максумум 3 лица, на барање по претходна потврда)
 • Патничко осигурување
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од пасош.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 5 дена пред поаѓање.
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.
 • 2 дена пред започнување на аранжманот Агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поаѓање.
 • Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две возрасни
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)   
 • За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.   

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ