8ми Декември – Hotel Zara & Spa 4* – Bansko, Bugarija

8ми Декември 2019

Хотел Zara & Spa 4*

Термин:07.12-09.12.2019 / 2 ноќевања

 

1 Ден.07.12.2019 (Сабота)

Состанок на група на Хотел Континентал. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

 

2 Ден.08.12.2019 (Недела)

Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

 

3 Ден.09.12.2019 (Понеделник)

Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

 

ЦЕНА ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН (2 НОЌЕВАЊА НА ПОЛУПАНСИОН + ПРЕВОЗ) ПО ЛИЦЕ:

Хотел Зара & Спа 4

 

За уплата до 31.10.2018:

Двокреветна соба 89еур, Супериор соба 96еур, Апартман со една спална 107еур

Редовна цена од 01.11.2019:

Двокреветна соба 93еур, Супериор соба 102еур, Апартман со една спална 114еур

 

 

ЦЕНА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 10ЕУР ПО ЛИЦЕ 

 

Во цената е вклучено;

-2 Ноќевања на база HB (Полупансион)

-Автобуски превоз на дадена релација

-Користење на Затворен и Отворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.

-Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa

-Детско катче.

-Туристичка Такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

-Патничко Осигурување

-Индивидуални трошоци

-Хотел Зара – Влечки за на базен со доплата, сеф со доплата од 2еур на ден, бебешко креветче – 2еур на ден

 

Напомена за Хотел Зара & Спа:

-Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)

-Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.

-Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.

-Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.

-Еднокреветна соба доплата 80%.

 

Организиран Автобуски Превоз

Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)

Скопје(Хотел Континентал)

Велес (Бензинска пумпа Мак Петрол – на автопат) – доплата 10еур

Кавадарци (Дреново) – доплата од 15еур

Прилеп и Битола – доплата од 15еур

 

За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

За овој аражман важат општите услови на С-Травел и СКТМ.

 

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.

Детско катче, детска сала ,

Хотел Зара влечките се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција. 

 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:

А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе

Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.

Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.