AEGEAN MELATHRON THALLASO LUXURY HOTEL AND SPA 5*
DCIM100MEDIADJI_0037.JPG

Хотелот се наоѓа во преубаво опркужување, се состои од 2 централни згради и комплекс од бунгалови кои се наоѓаат на двете страни од патот, поврзани со подземен премин. Собите во делот над патот имаат поглед на базен и градина, а во делот под патот имаат поглед на море. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, базени, ресторани и барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, приватна песочна плажа. Хотелот се препорачува за луксузен и опуштен одмор, како за фамилии, така и за бизнис луѓе.

Локација:

Полуостров Касандра, 3 km од местото Калитеа, 90 km од аеродромот Македонија во Солун. Делумно реновирани соби и лоби во 2013 година.

Опис на соби:

Вкупно 255 соби: Standard Rooms (~25 m2), Double Rooms Eco (~25 m2), Doubles Superior Sea View (~38 m2), Doubles Superior Pool View (~38 m2), Suite – Maisonettes (~50 m2), Suites (~60 m2), Suites Standard Sharing Pool (~44 m2), Suites Superior with Private Pool (~67 m2), Presidential Suite (~80 m2).
Собите се опремени со: клима, сателитски телевизор, фрижидер (во Suite – мини бар), телефон, сеф, купатило (када / туш, во некои од апартманите џакузи), фен, бањарка и влечки, прибор за припрема на кафе / чај, опремен балкон / тераса. Тип на дополнително легло – софа. При пристигање – пијалок за добредојде, вино и овошје во собата.

Standard Room: Се наоѓа во централната зграда и во бунгаловите. Поглед на базен или море. Максимум сместување 3 лица;
Double Rooms Eco: Соби кои се наоѓаат во различни делови од хотелот. Немаат поглед ниту на базен, ниту на море;
Double Superior Sea View: Се наоѓат во главната зграда на приземје и на први спрат. Гостински дел и спална соба, купатило и посебен тоалет, балкон. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
Double Superior Pool View: Се наоѓа во бунгаловите (во комплексот над патот), гостински дел и спална соба, купатило и посебен тоалет, балкон. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
Suite – Maisonette: Соба на две нивоа – отворена просторија – се наоѓа во бунгаловите (на првото ниво – дневна соба, туш, балкон, второто ниво – спална соба и купатило). Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
Suite: Се наѓа во бунгаловите на приземје. 2 соби (спална соба со врата и дневна), џакузи, 2 купатила со туш, тераса. Поглед на море. Максимум сместување 4 лица;
Suite Standard Sharing Pool: Се наоѓа во бунгаловите. Приватен базен на 2 – Suite – a ( слатка вода), 2 соби (спална со врата и дневна), купатило (када), тераса. Поглед на море. Максимум сместување 3 лица;
Suite Superior with Private Pool: Се наоѓа во бунгаловите. Приватен базен (слатка вода), 2 соби – дневна и спална со врата, 2 купатила (во едното џакузи, во другото туш), тераса, поглед на море. Максимум сместување 4 лица;

Плажа:

Лежалки ( со доплата на лице место); Песочна (хотелска плажа, се наоѓа преку приватен подземен премин); Крпи за плажа (со депозит); Чадори (со доплата на лице место).

Хотелски содржини и услуги:
Базен за деца, Факс, Ресторан, Менувачница, Хемиско чистење, Ресторан а ла карт, Чадори и лежалки на базен, Чадори и лежалки на плажа, Рент-а-кар, Детско катче, Игротека за деца, Лоби бар, Собна услуга, Перална, Сервис за пеглање, Рецепција 24/7, Wi-fi бесплатно (јавни места),Продавница за подароци, Бизнис центар, Сала за конференции, Игралиште за деца, Бар на плажа, Приватна плажа, Бар покрај базен, Градина.

Ценовникот се однесува на термините 23.05.-31.05 , 01.06.-10.06. , 11.06.30.06.2019

AEGEAN MELATHRON ***** LUX  KALITHEA            www.aegeanstar.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

5

23.05-31.05

01.06-10.06

11.06-30.06

 

 

 

 

 

DOUBLE ROOM ECO
2Ad 76 103 129          
DOUBLE ROOM POOL VIEW
2Ad 91 122 152          
DOUBLE SUPERIOR POOL VIEW
2Ad 103 138 185          
3Ad 128 172 231          
3Ad+1ch(0-2) 128 172 231          
3Ad+1ch(3-11.99) 154 207 276          
2Ad+1ch(0-2) 103 138 185          
2Ad+1ch(3-11.99) 128 172 231          
2Ad+2ch(0-2) 103 138 185          
2Ad+2ch(0-2)(3-11.99) 128 172 231          
2Ad+2ch(3-11.99) 154 207 276          
DOUBLE ROOM SEA VIEW
2Ad 103 149 208          
DOUBLE SUPERIOR SEA VIEW
3Ad 154 239 370          
3Ad+1ch(0-2) 154 239 370          
3Ad+1ch(3-11.99) 183 286 444          
2Ad+1ch(0-2) 123 191 296          
2Ad+1ch(3-11.99) 154 239 370          
2Ad+2ch(0-2) 123 191 296          
2Ad+2ch(0-2)(3-11.99) 154 239 370          
2Ad+2ch(3-11.99) 183 286 444          
MAISONETTE SEA VIEW
3Ad 219 231 391          
3Ad+1ch(0-2) 219 231 391          
3Ad+1ch(3-11.99) 263 276 470          
2Ad+1ch(0-2) 176 185 313          
2Ad+1ch(3-11.99) 219 231 391          
2Ad+2ch(0-2) 176 185 313          
2Ad+2ch(0-2)(3-11.99) 219 231 391          
2Ad+2ch(3-11.99) 263 276 470          
SUITE SEA VIEW
3Ad 240 254 412          
3Ad+1ch(0-2) 240 254 412          
3Ad+1ch(3-11.99) 288 305 495          
2Ad+1ch(0-2) 192 203 330          
2Ad+1ch(3-11.99) 240 254 412          
2Ad+2ch(0-2) 192 203 330          
2Ad+2ch(0-2)(3-11.99) 240 254 412          
2Ad+2ch(3-11.99) 288 305 495          
Мин. Престој 5 5 5          
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
Опис: ресоран, лоби бар,пул бар,бар на плажа,2 базена, детски базен,спортови на вода,приватна плажа, фитнес, џакузи,масажа, мини бања,детско игралиште,тенис,ТВ салон,маркет,фризер и др.
Соби: клима, САТ ТВ,телефон,сеф, фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.06.2019 SPO 2336
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

Политика на отказ на резервација:

До 21 ден пред пристигање – без пенали

Од 21-15 дена пред пристигање – 50% пенали

од 15-1 ден пред пристигање – 100 пенали