You are currently viewing Akrathos Beach Hotel 4* – Уранополис 2023

Akrathos Beach Hotel 4* – Ouranoupoli, Grcija 2023 

First Minute понуда од Akrathos 4*

AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS                                       www.akrathos-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

0/10/4

01.05-31.05

01.10-15.10

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Single Standard

102

162

214

Double Standard

64

103

133

Трето лице

60%

60%

60%

1 дете од 2-5.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-12.99 г.

40%

40%

40%

Suite Loft Panoramic Sea View

133

179

220

1 дете од 2-05.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Executive Sea View

to 4 pax

124

168

202

Трето лице

37

52

64

Четврто лице

46

70

75

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-05.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-11.99 г.

40%

40%

40%

Минимум престој

3

5

5

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис:бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.

Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

1. Cancellation policy:

01/05-31/05 & 01/10-15/10: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.

01/06-30/06 & 01/09-30/09: 10-8 days prior to arrival, 40% cancellation fees.

7-4 days prior to arrival, 60% cancellation fees.

3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.

01/07-31/08: 12-8 days prior to arrival, 60% cancellation fees.

7-4 days prior to arrival, 70% cancellation fees.

3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.

Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 15% ПОПУСТ

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТУГНУВАЊЕ