You are currently viewing Александра – Скала Потамиа

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 50m  од плажа
Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: Трокреветни студиа (на спрат и на приземје)
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

Alexandra rooms – Skala Potamia (Golden Beach) Цена по соба
http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html      
на 50-80m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 3 

 

17.05-24.05.2019 7 ноќевања доплата 5 еур на ден БЕСПЛАТНО 89 € промо
24.05-31.05.2019 7 ноќевања 99 € промо
31.05-07.06.2019 7 ноќевања 169 €
07.06-14.06.2019 7 ноќевања 209 €
14.06-21.06.2019 7 ноќевања 269 €
21.06-28.06.2019 7 ноќевања 329 €
28.06-05.07.2019 7 ноќевања 369 €
05.07-12.07.2019 7 ноќевања 409 €
12.07-19.07.2019 7 ноќевања 449 €
19.07-26.07.2019 7 ноќевања 469 €
26.07-02.08.2019 7 ноќевања 469 €
02.08-09.08.2019 7 ноќевања 469 €
09.08-16.08.2019 7 ноќевања 469 €
16.08-23.08.2019 7 ноќевања 449 €
23.08-30.08.2019 7 ноќевања 399 €
30.08-06.09.2019 7 ноќевања 319 €
06.09-13.09.2019 7 ноќевања 269 €
13.09-20.09.2019 7 ноќевања 189 €
20.09-27.09.2019 7 ноќевања 109 € промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување

* Користење на клима уред  – 5еур на ден

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 55€ • Велес 55 €• Неготино 55€• Удово 55€• Граничен премин 55€• Штип 60€n• Радовиш 60€• Струмица 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно.

Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице
2 евра за дете

GPS:40°42’25.3″N 24°45’42.3″E