You are currently viewing AL MARE 3* – Полихроно 2022

AL MARE 3* – Полихроно 2022

Al Mare Hotel*** superior се наоѓа на првиот од трите краци на Халкидики, еден од најпопуларните туристички региони во источниот Медитеран.
Ал Маре е атрактивна туристичка дестинација. Хотелот е вгнезден на идеална локација, покрај морскиот брег, опкружен со мирот и тишината на боровата шума. Солун и аеродромот се оддалечени 85 километри, додека малиот живописен град Полихроно е на околу 2 километри.
Ал Маре нуди одлични можности за одмор, далеку од градскиот метеж, можности за разгледување на блиските археолошки локалитети, бањи и недопрена природа. Меѓутоа, доколку сте повеќе заинтересирани за активен одмор, зоната на ноќниот клуб и таверните (традиционалните грчки ресторани) е исто така во близина на хотелот.
Ал Маре спаѓа во групата на мали семејни хотели, со вкупно 33 соби. Секоја соба е елегантно и функционално опремена, што го прави престојот пријатен и удобен.
Секоја соба е опремена со систем за климатизација, тоалет, туш, сателитска ТВ, фрижидер и посебен балкон за секоја соба. Собите имаат и безжичен интернет, а гостите можат да ја користат услугата за депонирање вредни предмети.
Сместувањето е на база  HB (полупансион/појадок и вечера), во двокреветни и трикреветни соби, со можност за дополнително легло.

AL MARE 3* POLICHRONO www.almare-hotel.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
10 25.05-31.05 01.06-15.06 16.06-05.07 06.07-31.08 01.09-10.09 11.09-22.09
Standard Room Front Sea View 39 60 67 78 60 39
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Garden View 32 55 60 71 55 32
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 60% 60% 60% 60% 60% 60%
Standard Room Ground Floor 30 51 57 67 51 30
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 60% 60% 60% 60% 60% 60%
Standard Room Side Sea View 36 57 64 75 57 36
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 5 5 5 5 5 5
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
Cancelled 7-14 days before check-in 75% of total amountCancelled 1-6 days before check-in 100% of total amountNon show 100% of total amountEarly departure 100% of total amount
NotesHotel no longer offers possibility to pay for the beach set at the agency. All guests are provided with additional discounts at the beach bar, but from 2022, beach set is charged on spot as a minimumconsumption from the beach bar.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 ДОПОЛНИТЕЛНИ 7% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ