Ammon Zeus 4* – Kalitea, Grcija

Хотелот „Амон Зевс“ е луксузен хотел со 4 *, во кој има 126 соби и апартмани, два стилски ресторани, спа, конференциски центар и базени. Хотелот првично беше изграден во 1960-тите, но беше целосно реновиран во 2018 година. За време на својата долга историја, хотелот „Амон Зевс“ гордо служеше како локално обележје во областа Калитеа. До ден-денес, тој е единствениот хотел во Грција кој e во непосредна близина на антички храм.

AMMON ZEUS ***** KALITHEA 126 СОБИ www.ammon-zeus.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -ПОЛУПАНСИОН

1/WH

30.04-22.05

21.09-14.10

23.05-18.06

19.06-09.07

31.08-20.09

10.07-23.07

17.08-30.08

24.07-16.08

DOUBLE DELUXE GARDEN VIEW

2 Adults

111

143

195

260

280

3 Adults

139

179

244

325

350

2Ad+1Ch (0-1.99)

111

143

195

260

280

2Ad+1Ch (2-11.99)

111

143

195

260

280

DOUBLE DELUXE GARDEN VIEW FOR SINGLE USE

1 Adult

105

137

185

246

265

DOUBLE DELUXE SEA VIEW

2 Adults

131

169

228

304

325

3 Adults

164

211

284

380

407

2Ad+1Ch (0-1.99)

131

169

228

304

325

2Ad+1Ch (2-11.99)

131

169

228

304

325

DOUBLE DELUXE SEA VIEW FOR SINGLE USE

1 Adult

124

160

216

289

309

PREMIUM DELUXE GARDEN VIEW

2 Adults

124

160

216

286

307

3 Adults

155

200

271

358

384

2Ad+1Ch (0-1.99)

124

160

216

286

307

2Ad+1Ch (2-11.99)

124

160

216

286

307

PREMIUM DELUXE SEA VIEW

2 Adults

142

184

249

331

354

3 Adults

178

230

311

413

443

2Ad+1Ch (0-1.99)

142

184

249

331

354

2Ad+1Ch (2-11.99)

142

184

249

331

354

PREMIUM DELUXE 2 BEDROOM SUITE SEA VIEW

2 Adults

239

309

415

548

588

3 Adults

239

309

415

548

588

4 Adults

239

309

415

548

588

2Ad+1Ch (0-1.99)

239

309

415

548

588

2Ad+1Ch (2-11.99)

239

309

415

548

588

2Ad+2Ch (2-11.99)

(0-1.99)

239

309

415

548

588

2Ad+2Ch (2-11.99)

239

309

415

548

588

2Ad+2Ch (0-1.99)

239

309

415

548

588

3Ad+1Ch (0-1.99)

239

309

415

548

588

3Ad+1Ch (2-11.99)

239

309

415

548

588

Мин. престој

5

5

5

7

7

Stayover tax 4 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: ресторан,бар,кафетериа,снек бар,базен,пул бар, паркинг

Соби: клима , телевизор,фен,фрижидер,балкон,телефон,радио

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2019 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 10.03.2020 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ)