You are currently viewing HOTEL ANDALUCIA BEACH 3*- ELENITE 2022

Andalucia beach 3* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на плажа. Хотелот има специфична архитектура со прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.Сите соби имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar и бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Andalucia beach 3*.

Andalucia beach 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 20% попуст за резервации направени до 28.02.2022

– 15% попуст за резервации направени до 31.03.2022

ТЕРМИНИ   05.06.2022 – 19.06.2022    04.09.2022 – 16.09.2022 ALL INCLUSIVE  20.06.2022 – 02.07.2022  28.08.2022 – 03.09.2022ALL INCLUSIVE 03.07.2022 – 27.08.2022    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед парк 47 € 61 €  66 €
Лице во двокреветна соба – поглед море 51 € 65 €   70 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 •  Користење на базен
 • Лежалки и чадори на плажа и покрај базенот 
 • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво
 • Ресторани a la carte
 • Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 • Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот
 • Детско катче
 • Тенис, мини голф
 • Забавен дел, анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 1 дете  до 11,99 години или 3 возрасни 

Попусти:

Дете до 11.99 години – бесплатно
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА С-ТРАВЕЛ