You are currently viewing Анталија- Нова Година 2024 (авионска програма)

АНТАЛИЈА – ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ

MIRACLE RESORT HOTEL 5* LARA 
НОВА ГОДИНА- АНТАЛИЈА
30.12.2023 – 03.01.2024

Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот. Анталија претставува еден од 5-те најпосетени градови на светот со над 10 милиони туристи годишно. Посетете ја и откријте зошто.

 
Цена   599€    37.138 мкд
Ултра Се вклучено  Авио билет  Трансфер 

 

BLACK FRIDAY ПОПУСТИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО  30.11.23

 Цена со попуст – 549 EUR + 80 EUR новогодишна вечера

 
Во цената е вклучено:
 • Повратен Авио билет- Директен лет: Скопје-Анталија со Sun Express
 • XQ631 30DEC SKP AYT 09:00 12:50
 • XQ630 03JAN AYT SKP 14:30 14:25
 •  Вклучени аеродромски такси
 •  Организиран трансфер: Аеродром-Хотел-Аеродром
 •  4 ноќевања во Miracle Resort Hotel www.miraclehotel.com на база Ultra Се вклучено
 • Организација на патувањето
 
Во цената не e вклучено:
 •  Новогодишна свечена вечера 80 еур
 • Деца 0-6.99 год – Бесплатно
  Деца 7-11.99 год – 40 еур
 •  Факултативни излети
 •  Патничко и здравствено одигурување

Доплати:

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во
хотел,  плаќа авио билет 299 еур
Второ дете 2-12.99 плаќа 449 еур
Трето возрасно лице плаќа 509 еур
 
Важна напомена:
Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 62 мкд)
 За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето
 Краен рок за пријавување 10.12.2023, за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 За реализација на аранжманот потребен е минимум од 30 патници

 За овој аранжман важат општите услови на патувањe

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ