You are currently viewing Апарт Хотел Блу Сарти – Сарти 2023

Апарт Хотел Блу Сарти – Сарти 2023

ОПИС:

      Вилата се наоѓа во новиот дел на Сарти, попознат како плажата Сарти Бич, во средина идеална за пријатен и релаксирачки одмор. Само шеталиштето ја дели вилата од песочниот дел на плажата, каде што влезот во морето е постепен, погоден за семејства со мали деца. Од Центарот на Сарти е одалечена на 1,7км. 

Сместувачките капацитети се дизајнирани за сместување од две до четири лица. Голем број студија/апартмани имаат директен или страничен поглед на море, поглед на градина, еко студиа кој немаат поглед, а секое од нив има комплетно опремена кујна, бања/тоалет, тераса или седење, ТВ, WiFi интернет и клима (се доплаќа на лице место од 5е на ден) .

ПОПУСТИ:

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.12.2022

ЦЕНОВНИК:

АПАРТ ХОТЕЛ БЛУ САРТИ – САРТИ

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период Ноќ. 1/2 еко 1/2 1/2 ssv 1/3 еко 1/3 градина 1/3 пог.море 1/3+1 1/4sv
20.05-27.05.2023 7 79 89 99 89 99 119 139 149
27.05-03.06.2023 7 109 119 129 119 129 159 179 189
03.06-10.06.2023 7 189 199 209 199 209 249 269 279
10.06-17.06.2023 7 269 299 319 299 319 339 359 369
17.06-24.06.2023 7 299 339 349 339 349 369 389 399
24.06-01.07.2023 7 359 399 419 399 419 429 469 479
01.07-08.07.2023 7 449 469 489 469 489 519 549 559
08.07-15.07.2023 7 449 469 489 469 489 519 549 559
15.07-22.07.2023 7 449 469 489 469 489 519 549 559
22.07-29.07.2023 7 489 519 539 519 539 569 599 609
29.07-05.08.2023 7 489 519 539 519 539 569 599 609
05.08-12.08.2023 7 489 519 539 519 539 569 599 609
12.08-19.08.2023 7 459 479 499 479 499 529 569 579
19.08-26.08.2023 7 369 399 389 399 389 429 479 489
26.08-02.09.2023 7 299 329 339 329 339 379 419 429
02.09-09.09.2023 7 219 239 249 239 249 279 309 329
09.09-16.09.2023 7 159 169 179 169 179 189 219 229
16.09-23.09.2023 7 109 129 119 129 119 149 159 169
23.09-30.09.2023 7 79 89 99 89 99 119 139 149
 • Првите 2 и последните 3 термина се промо цени. 

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз до Сарти нема да се одвива
 • Патничко осигурување
 • Клима уред – 5€ на ден (се плаќа во објектот)
 • Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.
 • Комплетна доплата до 31.12.2022 за резервации направи по промотивна цена.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ