You are currently viewing Апарт Хотел Блу Сарти – Сарти 2024

Апарт Хотел Блу Сарти – Сарти 2024

ОПИС:

      Вилата се наоѓа во новиот дел на Сарти, попознат како плажата Сарти Бич, во средина идеална за пријатен и релаксирачки одмор. Само шеталиштето ја дели вилата од песочниот дел на плажата, каде што влезот во морето е постепен, погоден за семејства со мали деца. Од Центарот на Сарти е одалечена на 1,7км. 
Сместувачките капацитети се дизајнирани за сместување од две до четири лица. Голем број студија/апартмани имаат директен или страничен поглед на море, поглед на градина, еко студиа кој немаат поглед, а секое од нив има комплетно опремена кујна, бања/тоалет, тераса или седење, ТВ, WiFi интернет и клима (се доплаќа на лице место од 5е на ден) .

ПОПУСТИ:

Првите 3 и последните 3 термина се ПРОМО ЦЕНИ, и истите на подложат на попуст
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02, 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04,  100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

АПАРТ ХОТЕЛ БЛУ САРТИ – САРТИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 еко 1/2 1/2 ssv 1/3 еко 1/3 гра. 1/3 ssv 1/3+1 1/4
25.05-01.06. 7 109 119 129 119 129 159 179 189
01.06-08.06. 7 209 219 229 219 229 269 289 299
08.06-15.06. 7 279 309 329 309 329 349 369 379
15.06-22.06. 7 309 349 359 349 359 379 399 409
22.06-29.06. 7 369 409 429 409 429 439 479 489
29.06-06.07. 7 459 479 499 479 499 529 559 569
06.07-13.07. 7 459 479 499 479 499 529 559 569
13.07-20.07. 7 459 529 549 529 549 579 609 619
20.07-27.07. 7 499 529 549 529 549 579 609 619
27.07-03.08. 7 499 529 549 529 549 579 609 619
03.08-10.08. 7 499 529 549 529 549 579 609 619
10.08-17.08. 7 499 529 549 529 549 579 609 619
17.08-24.08. 7 379 409 399 409 399 439 489 499
24.08-31.08. 7 309 339 349 339 349 389 429 439
31.08-07.09. 7 229 249 259 249 259 289 319 339
07.09-14.09. 7 209 219 229 239 229 259 299 319
14.09-21.09. 7 139 159 149 159 149 179 189 199
21.09-28.09. 7 99 109 119 109 119 129 149 169
 • Првите 2 и последните 3 термина се промо цени. 

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз до Сарти нема да се одвива
 • Патничко осигурување
 • Клима уред – € на ден (се плаќа во објектот)
 • Туристичка такса: 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта или пасош.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање за резервации направи по редовна цена.
 • Комплетна доплата за резервации направи по промотивна цена.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

СЛИКИ:

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ