You are currently viewing Aparthotel & Spa Zoned 4*- Копаоник 2024

Aparthotel & Spa Zoned 4*- Копаоник

 

15 % ПОПУСТ ЗА 7+ НОЌЕВАЊА

10 % ПОПУСТ ЗА 5 ИЛИ 6 НОЌЕВАЊА

+2* ДВЕ ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ СО 2 ВОЗРАСНИ  ГРАТИС ЗА ВРЕМЕ НА ЗИМСКИ РАСПУСТ ОД МИН. 5 НОЌЕВАЊА

ТИП НА СОБА   СТУДИО АПАРТМАН СТУДИО ЛУКС СУПЕРИОР АПАРТМАН СУПЕРИОР ЛУКС АПАРТМАН  
    Недела-четврток Петок сабота Недела четврток Петок сабота Недела четврток Петок сабота Недела четврток Петок сабота Недела четврток Петок сабота  
01.12-10.12 ПП 45 49 54 59 52 56 62 67 65 71  
10.12-22.12 ПП 48 53 57 63 55 61 66 73 69 76  
22.12-29.12 +2* ПП 73 79 87 95 84 91 100 109 105 114  
29.12-02.01 ПП 104 104 135 135 119 119 149 149 156 156  
02.01-21.01 +2* ПП 73 79 87 95 84 91 100 109 105 114  
21.01-28.01 ПП 70 77 84 92 80 88 96 106 101 111  
28.01-04.02 ПП 73 79 87 95 84 91 100 109 105 114  
04.02-11.02 ПП 73 79 87 95 84 91 100 109 105 114  
11.02-18.02 ПП 84 91 101 109 96 105 116 125 121 131  
18.02-03.03 ПП 63 68 75 81 72 78 87 93 91 98  
03.03-10.03 ПП 58 63 69 75 67 71 80 87 84 91  
10.03-07.04 НП 48 53 57 63 55 61 66 73 69 76  

                 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

Во цената е вклучено:

 • Користење на Спа центар
 • Фитнес 
 • Интернет
 • Паркинг
 • Трансфер од хотел до ски центар
 • игротека
 • сеф

Доплати и попусти:

 • Деца од 0-04 години со 2 возрасни Бесплатно
 • Прво дете од 04 до 11.99 години на дополнително легло 60 % попуст
 • Второ и Трето Дете од 04-11.99 години на дополнително легло со 2 возрасни 70 % попуст од основната цена
 • Трет возрасен 30 % попуст од цената
 • Четврти и пети возрасен во апартман 70% попуст од цената
 • Рок за отказ на резервација 10 дена пред тргнување без пенали

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* – се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.
Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.
Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.
Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.
Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.
Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.
Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

Ковид политика:

·       Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Check In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* – се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2 – се отврен на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лежај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ