You are currently viewing Апартман Philipos-Калитеа 2024

АПАРТМАН PHILIPOS – КАЛИТЕА

ОПИС:

Апартман Филипос се наоѓа во елитна населба на комплекс од хотели и вили и е на 50 м од стариот магистрален пат за Полихроно, Ханиоти, Пефкохори. Во негова близина се наоѓа градскиот парк. Располага со 62 м квадратни, со две 1/2 соби, плус едно легло во дневниот престој, со комплетно опремена кујна (шпорет, фрижидер и сервис за јадење), тоалет, балкон, интернет и LCD-TV.

 ЦЕНОВНИК:

ПЕРИОД 1/2+1/2
01/05-31/05 45 €
01/06-30/06 60 €
01/07-31/07 80 €
01/08-31/08 90 €
01/09-20/09 65 €
21/09-30/09 45 €

*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

УСЛОВИ

 • Цените се дадени за наем за апартманот на ден
 • Минимум престој од 7 ноќи
 • Во собите e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. бројот на кревети.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време.
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот.
 • Цена само за автобуски повратен билет 45 еур, а за деца од 02-12 години 35 еур.
 • Задолжително патничко осигурување.

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ