You are currently viewing АПАРТМАНИ KRALJEVI CARDACI – КОПАОНИК 2021/2022

Хотелско -апатрманскиот  комплекс “Краљеви Чардаци”, сопственост на градежната компанија “Првако инженеринг” од Крагуевац се наоѓа на 1450 мнв Копаоник. Од 2011 година, кога првите гости престојуваа во „Чардаци“, овој комплекс постојано расте, се развива и им нуди на своите гости богати капацитети за секаков вид на сместување.

Содржина на хотелот – апартманскиот сместувачки капацитет :

 • 307 удобно опремени апартмани со различни структури
 • Хотел со 57 сместувачки единици
 • Спа и велнес центар на површина од 1500м2 со детски спа (хотелот е во топла врска со Спа центарот)
 • Велнес бар
 • Фитнес центар
 • Конгресна сала со максимален капацитет до 500 места
 • Лоби бар
 • Камин соба
 • А la carte ресторан со градина
 • Паб
 • Ресторан за пансион
 • Семеен пензиски ресторан отворен во текот на зимската сезона
 • Игротека со услуга за чување деца
 • Летна сцена
 • Продавница
 • Менувачница
 • Фризерски салон
 • Паркинг на отворено (ограничен капацитет)
 • Организиран автобуски превоз до скијачкиот центар / центарот на Копаоник и назад
 • Скијачки центар и скијачка услуга (30м од скијачката патека Мало ezезеро)
 • Безжичен интернет (WiFi) во целиот комплекс
 • Прием 24/7

 

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период Смена 1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман
Comfort Lux Comfort Lux Comfort Lux
28.11-12.12.2021 Нед/Нед 34€ 38€ 47€ 52€ 56€ 61€
12.12-19.12.2021

5=7*

Нед/Нед 41€ 46€ 53€ 59€ 76€ 84€
19.12-26.12.2021 Нед/Нед 44€ 49€ 63€ 70€ 78€ 86€
26.12-02.01.2022 Нед/Нед 73€ 81€ 97€ 107€ 112€ 124€
26.12-02.01.2022 Помалку од 7 ноќи 92€ 102€ 122€ 134€ 136€ 150€
02.01-23.01.2022 Нед/Нед 49€ 54€ 68€ 75€ 87€ 96€
23.01-06.02.2022 Нед/Нед 44€ 49€ 63€ 70€ 78€ 86€
06.02-13.02.2022 Нед/Нед 49€ 54€ 68€ 75€ 87€ 96€
13.02-20.02.2022

6+1*

Нед/Нед 63€ 69€ 83€ 92€ 97€ 107€
20.02-13.03.2022 Нед/Нед 41€ 46€ 53€ 59€ 76€ 84€
13.03-03.04.2022

5=7*

Нед/Нед 34€ 38€ 47€ 52€ 56€ 61€

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција
6+1* – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

– Наем на Студио / Апартман
– Чистење и средување на апартманот
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):

– Полупансион (појадок и вечера):

 • 18€ на ден за возрасни
 • 12€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

 • 6€ на ден за возрасни
 • 4€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

 • 12€ на ден за возрасни
 • 8€ на ден за деца 2-11,99 години

 

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.