You are currently viewing Aristoteles Holiday Resort & Spa 4* – Ouranopolis, Grcija 2024
DCIM100MEDIADJI_0025.JPG

Early Booking Discount понуда од Aristoteles Holiday Resort 4*

 

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

4

01.05-20.05

30.09-31.10

21.05-30.06

09.09-29.09

01.07-04.08

26.08-08.09

05.08-25.08

Double Standard

54

68

80

95

Double Standard Sea View

60

73

85

101

Double Superior

66

80

92

108

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Superior

70

83

97

115

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Family Room Garden View

( minimum 3 adults)

79

92

110

139

Трето лице

79

92

110

139

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Maisonette

( minimum 3 adults)

90

109

146

168

Трето лице

90

109

146

168

Четврто лице

75%

75%

75%

75%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Single Room

86

108

135

162

Минимум престој

3

4

5

5

Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен

Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон

Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

More than 21 days Free cancelation

21 to 14 days prior to arrival One (1) night cancellation fee

12 to 7 days prior to arrival Two (2) nights cancellation fee

6 to 1 days prior to arrival Three (3) nights cancellation fee

NON SHOW Full amount of booking will be required

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ