Аспровалта

      АСПРОВАЛТА   Лето 2019  – 10 ноќи

 

Vila Tip       19.06.

29.06.

29.06.

09.07.

09.07.

19.07.

19.07.

29.07.

29.07.

08.08.

08.08.

18.08.

18.08.

28.08.

Roula

TV,AC

40 m

Asprovalta

1/2 Std       240 285 350 390 390 390 345
1/3 Std       255 310 380 440 440 440 375
1/3+1 Std       265 320 390 455 455 455 390
1/4 Std       280 340 425 490 490 490 420
klima       5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno
Andrea

TV,AC

40m

Asprovalta

1/4 Duplex       345 450 560 620 620 620 550
1/5 Duplex       375 485 600 670 670 670 595
1/6 Duplex       405 520 640 710 710 710 635
klima       5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno
Dionisos

TV,AC*

80 m

Asprovalta

1/2 Std       285 355 425 480 480 480 430
1/3 Std       305 380 455 510 510 510 455
1/4 Duplex       390 505 605 670 670 670 610
klima       vklucena vklucena vklucena vklucena vklucena vklucena vklucena
Stavrula

TV, AC

230 m

Asprovalta

1/2 Std       175 220 280 320 320 320 275
1/3 Std       195 245 310 355 355 355 310
1/4 Duplex       280 340 435 515 515 515 435
1/5 Duplex       305 370 470 555 555 555 470
1/6 Duplex       330 400 505 595 595 595 510
klima       5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno
Maria Adonis

TV,AC

230m

Asprovalta

1/3 Std       190 230 295 340 340 340 295
1/4 Duplex       270 335 420 500 500 500 425
1/5 Duplex       295 360 465 545 545 545 465
klima       5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno 5 €  dnevno
  Доплата по тип на соба : во  1/2 i 1/3      студио  66

а за  1/3+1, 1/4, 1/5, 1/6    студио, апартман или дуплекс , 81

             

                                        Цените се однесуваат за наем за 10 ноќи .  Плаќањето е во денарска противвредност    1 Евро = 62 денари.

ПОПУСТИ

10% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2019

5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019

Во цената не е пресметана боравишината такса од 0,5 еур на ден за соба  (5еур)-се плаќа во агенцијата

 

Легенда: AC* -Користењето на климата е во цената за наемот; AC – Користењето на клима не е вклучено во цената на наемот. 1/3 App – Трокреветен апартман; 1/3+1 App – Трокреветен апартман со помошен лежај (со помала димензија во ширина и должина од колку стандардниот кревет, фотеља..); 1/4 App – Четворокреветен апартман; 1/4 SV – sea view/ четворокреветна соба поглед на море; 1/4 Duplex – Четворокреветен апартман со одвоени спални соби и одвоена кујна; 1/4 PDuplex – Четворокреветен апартман со одвоени спални соби и одвоена кујна- приземје; 1/5 App – Петокреветен апартман; 1/5 SV – sea view/поглед на море; 1/5 Duplex – Петокреветен апартман со две одвоени спални соби и одвоена кујна; 1/5+1 Duplex – Петокреветен апартман со две одвоени спални соби (+помошен лежај) и одвоена кујна; 1/5 PDuplex – Петокреветен апартман со две одвоени спални соби и одвоена кујна-приземје; 1/6 PDuplex – Шестокреветен апартман со две одвоени спални соби и одвоена кујна-приземје; 1/4 мезонета (Mznt) – четворокреветен апартман со одвоена галерија (без врата) со 1 или повеке лежај; 1/6 Duplex-Шестокреветен дуплекс; 1/7 Duplex-Седмокреветен дуплекс;

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

  1. За промена на веке потврдена резервација се наплаќа 10еур по резервација
  2. Доколку патуваат малолетни деца без родители,потребна е согласност од двата родители за полнолетното лице кое патува сонив,
  3. Важноста на пасошот на секој патник треба да има минимум 6 месеци од истекот на аранжманот
  4. Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  5. Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  6. Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

 

Услови за early booking”: За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

  • Едно дете до 10г. во кревет со родотелите –бесплатно
  • Две деца до 10г. (на еден заеднички кревет) плаќаат цена како еден возрасен
  • Две деца до 10г. на посебни кревети плаќаат по 70% од цената на возрасен

 

Check in:               15:00h.

Check out:             10:00h.

 

ОПИС НА ВИЛИТЕ:

Vila Andrea – Се наоѓа на 40м. Од шеталиштето и од плажата во Аспровалта.Поседува четворокреветни,петокреветни и шестокреветни/дуплекс апартмани,сместени на високо приземје и на прв спрат. Секој апартман сима две одвоени спални соби,комплет опремена кујна,капатило,ТВ,клима.Постој можност и за WiFi интернет, додека постелнината се променува еднаш во текот на престојот.

Вила Stavrula – се наоѓа во мирен дел на Аспровалта, во близина на центар, 220 м. Одалеченост од плажа.Вo во близина на вилата е наоѓаат голем број на продавници, супермаркети и ресторани. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, кои се наоѓаат на приземје и кат, а четири кревети, пет-кревет и шест-кревет дуплекс апартмани (кои имаат две одвоени спални соби) и се наоѓа на првиот кат. Сите се опремени со  кујна: фрижидер, шпорет, садови и прибор за јадење во сооднос со бројот на кревети, бања, ТВ и клима уред чие користење е екстра. Во вилата постои можност за користење на WiFi интернет, додека промената на постелнината еднаш за време на престојот.

Вила Рула се наоѓа на околу 40 метри од плажата во центарот на Аспровава. Вилата располага со двокреветни, трокреветни, трокреветни соби со екстра кревет и четирикреветни студија. Сите апартмани се со телевизори ,клима, комарници на терасите …… Сите се опремени со кујна: фрижидер, шпорет, садови и прибор за јадење во сооднос со бројот на кревети, бања и тераса. Во непосредна близина на вилата постојат продавници и супермаркети. Промена на постелнината е еднаш за време на престојот, а во вилата има и можност за користење на WiFi интернет.

Вила Марија Адонис –  се наоѓа на околу 230 метри од плажа, во тивкиот централен дел на Аспровалта. Во близина на вилата постојат голем број на продавници и ресторани.

Трокреветните студија, како и четирикреветните  и петнокреветните  апартмани се наоѓаат на првиот кат. Сите имат комплетно опремена кујна во однос на бројот на кревети, бања,

тераса, телевизор и климатик, кој дополнително се наплаќа. Промена на постелнината е еднаш за време на престојот, а постои и можност за користење на WiFi интернет.

Dionisos Вила –  се наоѓа во тивкиот дел на  Аспровалта, околу 600 метри од почетокот на шеталиштето и 80 метри од плажа. Има прекрасно декорирани двокреветни и трокреветни студија, како и четирикреветни апартмани. Сите  се наоѓаат на приземје (неколку чекори над нивото на земјата) имаат основни кујна, купатило, тераса, ТВ и клима уред чие користење е вклучена во цената. Во пространиот двор со многу зеленило има скара, додека пред зградата има место за паркирање возила. Вилата, исто така, има можност да користи WiFi интернет, додека промената на постелнината е на 5 дена.

 

ASPROVALTA – ОСНОВНИ ПОДАТОЦИ

 

Аспровалта е мал град во северна Грција, сместен е во заливот Стримоникос и околу 80 км од Кавала. Во буквалниот превод, името на местото значи “Белата долина”. Кавала, Солун, Драма и Серес се градови кои се помалку од еден час од Аспровалта. Аеродромите во Солун и Кавали, како и пристаништето Страва, значително го олеснуваат патувањето и посетите на туристите во оваа прекрасна туристичка дестинација.

Се наоѓа во заливот Стримоникос покрај 20км долгата плажа. Идеална клима, удобно сместување, многу рибни ресторани, кафулиња, таверни, продавници и слично се само некои од карактеристиките на овој прекрасен град. Аспровалта е комбинација на се што може да биде од интерес за секој посетител: златни плажи, кристално чисто море, планини, езера, богата вегетација, магичен поглед и многу археолошки и историски локалитети.

Гостољубивоста и отвореното срце на локалните жители на овој регион ќе ги почувствува секој посетител. Богатството на традицијата може да се види на секој чекор во секојдневниот живот, работа, игри, песни, и многу повеќе за нивната историја може да се најде со посета на Националниот музеј на Аспровалта. Не пропуштајте ја црквата Св. Ѓорѓи во која ќе ја видите иконата на овој светител, кој беше донесен тука на 16-17. веку. Исто така, не ја заобиколувајте Стагира, родното место на античкиот филозоф Аристотел.

 

Не можете да изберете подобро место од Аспровалта за одмор со деца. Кристално чисто море и песочна плажа се препораки за Аспровалта. Нема гужва и врева на плажа, бидејќи е долга околу 1 км и има доволно простор. Плажата е добро одржувана и чиста, покриена со ситен песок.

Аспровалта не е место за луди забави за младите, бидејќи има само една дискотека и ништо повеќе.

Местото е мало, но многу симпатично и добро снабдено.  Постојат два големи супермаркети, касапи, пекари, слаткарници, аптеки и амбулантска клиника. Тоа е вистински туристички град каде што има многу кафулиња, ресторани и продавници.

Повеќето кафулиња имат чадори и лежалки на плажа со соблекувални, игралишта и тушеви. Постојат и други прекрасни плажи околу Аспровалта, но и други познати одморалишта, како што се Неа Врасна.  Јужно од полуостровот е  Халкидики и Света Гора, кои можете да ги посетите.

Многу туристи често ја избираат Аспровалта за нивниот летен одмор, меѓу другото, поради златната песочна плажа и кристално синото море. Ова одморалиште исто така ја освои наградата “Сино знаме” за убавина и природна разновидност – езера, планини, археолошки локалитети и привлечни пејсажи. Има широка шеталиште со клупи и парк со фонтани, околу кои се групирани ресторани, таверни и барови.

Тоа е популарно место за оние со деца и кои сакаат мирен одмор. Сите цени тука се значително пониски отколку во повеќето грчки острови, како и од  Халкидики.