You are currently viewing Assa Maris Beach 4* – Agios Nikolaos, Grcija 2022

ASSA MARIS 4* AGIOS NIKOLAOS

Хотелот Assa Maris Beach, лоциран на локација од 20.000 м2, во заливот помеѓу полуостровот Ситонија и полуостровот Атос на Халкидики. Сместена директно на бескрајната песочна плажа која е наградена со „Сино знаме“ во изминатите неколку години.
Уживајте во бескрајната и златна песочна плажа директно пред хотелот или во хотелскиот базен од 25 метри.
Вкусете ги неверојатните јадења што нашиот готвач и неговиот тим ги создаваат за вас со свежи локални состојки и изберете од нашата винска листа која нуди голема разновидност на грчки вина.
Опуштете се во барот покрај базенот со коктел прилагоден или освежителен пијалок, уживајќи во спокојството на местото и ѕвездените ноќи.

ASSA MARIS 4* Agios Nikolaos                                   www.assamaris.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
10 30.04-31.05 01.06-30.06 01.07-31.08 01.09-30.09 01.10-16.10
Double Deluxe Sea View 76 120 163 120 76
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Room Bunk Bed Garden View 49 74 115 74 49
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Double Room Bunk Bed Sea View 61 88 128 88 61
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Double Room Garden View 47 94 115 94 47
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Room Sea View 53 111 140 111 53
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Garden View 61 99 140 99 61
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Family Room Sea View 70 113 175 113 70
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Sea View 86 140 187 140 86
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Мин. Престој 5 5 5 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
Non show 100% of total amountEarly departure 100% of total amountCancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ

Хотелот располага со стандардни двокреветни соби, со поглед на море или градина, од 25 м2 и се целосно опремени со еден брачен и еден единечен кревет, клима уред, минибар, LCD сателитска ТВ, фен и погодности за бања.
Уживајте во погледот на Света Гора на работ на бескрајното синило или градините со рози на хотелот опуштајќи се на вашиот балкон или тераса.
За фамили можиме да ви понудиме семејни соби, делукс соби и апартмани
Во сколоп на хотелот имаме мини маркет, тениско игралиште, паркинг ….

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ