You are currently viewing Astera Hotel 4* – Bansko, Bugarija

ASTERA HOTEL 4*

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана. Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.

-15% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020
-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

ASTERA 4* БАНСКО
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
22.12.2019
B
23.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
03.01.2020
D
04.01.2020
10.01.2020
B
11.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
15.04.2020
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА
  ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
3 Возрасни лица 106.9 136.6 225.7 145.5 136.6 106.9
1 Возрасно лице 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 59.4 75.9 125.4 80.8 75.9 59.4
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 59.4 75.9 125.4 80.8 75.9 59.4
1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
  ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
3 Возрасни лица 163.3 202 288 229 202 163.3
2 Возр+1 Дете (0-12,99) 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
2 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 151.2 187 266.7 211.7 187 151.2
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 163.3 202 288 228.7 202 163.3
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
  ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
5 Возрасни лица 336 408.4 553 455 408.4 336
4 Возр +1 Дете (0-12,99) 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
4 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 321.7 391.05 529.6 435.6 391 321.7
5 Возр +1 Дете (0-12,99) 336 408.4 553 454.9 408.43 336
RELEASE DAYS 5//5 10//10 21//21 14//14 10//10 5//5
Период на резервирање Период на престој Промоции
June 19, 2019 December 22, 2019 December 1, 2019 December 22, 2019 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10
June 19, 2019 March 15, 2020 January 11, 2020 March 15, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11
June 19, 2019 April 15, 2020 March 16, 2020 April 15, 2020 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите НЕ се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови за патување на СКТМ и С-ТРАВЕЛ