You are currently viewing Athos Palace 4*- Kalitea – 2022

Athos Palace 4*- Kalitea, Grcija 2022

Импозантниот и провокативен хотел Athos Palace 4* е предводник на GHotels Group. Сместено е на полуостровот Касандра во зелено-син пејзаж, во близина на селото Калитеа, веднаш на прекрасна песочна плажа со кристално чисти води.
Хотелот „Athos Palace 4*“ располага со 414 соби и апартмани кои значат удобност и традиционална елеганција. Хотелот има приватна плажа, внатрешен и надворешен базен, посебен детски базен со смешни тобогани, услуги за сауна и масажа, објекти за конференции, прекрасни затворени и надворешни места за настани, спортски објекти, ресторани, барови во одморалиштето, надворешен амфитеатар во рамките на одморалиштето и продавници од различни видови.
Во близина на хотелот ќе најдете бутици и продавници за сувенири, ресторани, таверни, барови и ноќни клубови. Селото Калитеа, исто така со многу продавници, ресторани и барови, е оддалечено само 2 км од хотелот.
Одличните капацитети, топлото грчко гостопримство, долгогодишното искуство и удобност, како и грчката и интернационалната кујна, ќе го направат вашиот престој во хотелот Athos Palace 4* идеален избор за одмор,  состаноци и или конференции.
Најдолгата така наречена златна плажа во Касандра
Чистата вода, сопствената приватна песочна плажа, азурното сино море и боровите во самото одморалиште дават посебен спокој за еден убав одмор.
Поминете незаборавни часови покрај море  на нашата приватна плажа со лежалки и чадори.

ATHOS PALACE 4* KALITHEA                   www.g-hotels.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 25.04-19.05 09.10-27.10 20.05-09.06 25.09-08.10 10.06-23.06 11.09-24.09 24.06-21.07 21.08-10.09 22.07-20.08
Single Room Mountain View 54 74 100 114 134
Double Room Mountain View 36 49 67 76 89
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Double Room Sea View 38 55 73 82 95
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Double Superior 47 68 89 102 118
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Junior Suite Mountain View 54 74 100 113 129
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 35% 35% 35% 35% 35%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Suite Superior Sea View 59 85 123 129 146
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 35% 35% 35% 35% 35%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Полупансион 14 14 14 14 14
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Се Вклучено 36 36 36 36 36
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Мин. Престој 2 2 3 4 4
Stayover tax 4 EUR пособа на ден , се плаќа на лице место
Опис: конференциска сала,мини маркет,паркинг,бар на плажа,бар на базен, отворен базен,анимација,детскоигралиште,тенис, спортови на вода , затвпрен базен, СПА центар и др.
Соби: клима,телевизор,телефон,фен,фрижидер,сеф ( Хотелот има централна клима и функционира во јули и август )
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД
• This rate allows to cancel without any charge up to 14 days before arrival until 6:00 p.m. local time.                                    •For cancellations less than 14 days before arrival, the deposit is non-refundable.                                                                        •In case of no-show, early departure or arrival after the scheduled date there is a charge equal to 100% of the reservation costs.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ (BB,HB,AI)
УПЛАТА 25% ВЕДНАШ И 75% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ