Аурора Ресорт & СПА 5* – Берово

Аурора Ресорт & СПА 5* – Берово

ОПИС:

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања.

Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка. Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието…

ЦЕНОВНИК:

РЕДОВЕН ЦЕНОВИК

Цена по лице за ноќевање со појадок 01.06-14.06 15.06-10.09 11.09-31.10 01.11-20.12
Тип на соба: Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб
Двокреветна Супериор 37 € 42€ 40€ 45€ 37€ 42€ 34€ 38€
Двокреветна  Делукс 45€ 50€ 48€ 53€ 45€ 50€ 42€ 46€
Двокреветна JuniorSuite 45€ 50€ 48€ 53€ 45€ 50€ 42€ 46€
Двокреветен апартман 54€ 59€ 58€ 63€ 54€ 59€ 50€ 54€
Двокреветно Арт Студио 54€ 59€ 58€ 63€ 54€ 59€ 50€ 54€
 Вила Апартмент

(***цена по соба***)

141€ 161€ 152€ 172€ 141€ 161€ 129€ 145€

Цената вклучува:

 • Ноќевања со појадок  по лице на ден
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Доплата за полупансион: Возрасен 12€, Дете од (3-11.99) 6 €
 • 1-во дете до 11,99 год и 2-ро дете до 2,99 год. во соба со двајца возрасни- бесплатно со вклучен доручек.
 • 2-ро дете од 3- 11,99 год во соба со двајца возрасни плаќа 50%.
 • 3-то возрасно лице во соба – 30 % попуст (сместен на софа)
 • Употреба на Спа е прашање на расположливост и доплата.

ЕСЕНСКА ПРОМОЦИЈА

 ЕСЕНСКА ПРОМОЦИЈА
 Ноќевање со појадок 
 Тип на соба  Цена по лице по ден во двокреветна соба за минимум 3 ноќевања
 Недела – Четврток Викенд Недела – Четврток Викенд
3 – 4 ноќевања 3 – 4 ноќевања 5 + ноќевања
 Супериор 27€ / 1.674,ооМКД 35€ / 2.170,ооМКД 25€ / 1.550,ооМКД 32€ / 1.984,ооМКД
Делукс / Џуниор Свит  33€ / 2.046,ооМКД 41€ / 2.542,ооМКД 31€ /  1.922,ооМКД 39€ / 2.418,ооМКД
 Апартман / Арт Студио 40€ / 2.480,ооМКД 49€ / 3.038,ооМКД 38€ / 2.356,ооМКД 47€ / 2.914,ооМКД
 Вила Апартман

(до 4 лица)

108€ / 6.696,ооМКД 140€ / 8.680,ооМКД 95€ / 5.890,ооМКД 128€ / 7.936,ооМКД
 • Промоцијата не важи за државни празници
 • Промоцијата важи за периодите 20.10.2020 – 24.12.2020 & 07.01.2021 – 31.03.2021

Цената вклучува:

 • Минимум 3 ноќевања со појадок во тип на соба по ваш избор
 • Користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)
 • СПА центар
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • Можност за користење на пансионски оброк – 10€ / 620 денари, по лице од ден и 5€ / 310 денари за деца од 3-11.99год.
 • -20% попуст за трето лице во соба
 • 1 дете на возраст до 02.99 год + 1 дете од 3-11.99год. – бесплатно при престој на база ноќевање со појадок;
 • 2 дете на возраст од 3 до 11.99 години плаќа 50% од цената за возраен;
 • дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

ФАМИЛИЈАРНА ЗИМСКА БАЈКА 

 Фамилијарна Зимска Бајка во Аурора Ресорт & СПА
Тип на соба пакет на база – лесен полн пансион со изразени цени по лице
2 ноќевања 3 – 4 ноќевања 5 + ноќевања
Супериор 49€ / 3,038,ооМКД 45€ / 2,790,ооМКД 42€ / 2.604,ооМКД
 Делукс / Џуниор Свит  59€ / 3.658,ооМКД 54€ / 3.348,ооМКД 50€ / 3.100,ооМКД
Апартман / Арт Студио 65€ / 4.030,ооМКД 59€ / 3.658,ооМКД 55€ / 3.410,ооМКД
Вила Апартман

(до 4 лица)

196€ / 12.152,ооМКД 180€ / 11.160,ооМКД 168€ / 10.416,ооМКД
 • Пакетот не важи за државни празници ;
 • Пакетот важи за периодот 04.01.2021 – 31.03.2021

Цената вклучува:

 • 2+ ноќевања во тип на соба по избор;
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг
 • Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци
 • СПА центар

Доплата и попусти:

 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување
 • дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
 • дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра по ноќ;
 • второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
 • дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ

Фамилијарен пакет
Цена по ноќ за 2 лица + 2 деца (0-11.99год.) / Лесен полн пансион (појадок+лесен ручек+вечера)
Тип на соба / број на ноќевања 2 – 3 ноќевања 4-6 ноќевања 7 + ноќевања
Џуниор Свит или Делукс соба 124€ / 7,688мкд 118€ / 7,316мкд 110€ / 6,820мкд
 • Пакетот не важи за државни празници
 • Пакетот важи за престој 01.06 – 20.12/ 2020

Цената вклучува:

 • 2+ ноќевања во делукс или џуниор свит;
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг
 • Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци
 • СПА центар

Доплата и попусти:

 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување
 • 3то возрасно лице – доплата од 40 евра од вечер
 • дете над 12 години плаќа 40 евра од вечер (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

РОМАНТИЧНО БЕГСТВО

Романтично Бегство
3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера +  СПА + Масажи + Вино / Шампањ
 Тип на соба  Цена по лице Доплата за викенд

(по лице / од вечер)

 Делукс / Џуниор Свит 99 € / 6.138,ooМКД     10 € / 620,ooМКД
 • Пакетот не важи за државни празници

Цената вклучува:

 • 2 ноќевања на база полу пансион (појадок и вечера) во Џуниор Свит или Делукс соба
 • Интернет и ТВ
 • Паркинг
 • вечера во приреден романтичен амбиент
 • 1 вино или шампањ во соба за добредојде
 • бесплатно користење на Спа услугите (сауна, парна бања и внатрешен затоплен базен) по еден час дневно – предмет на достапност и претходно закажување
 • по една последователна масажа за двајцата во времетраење од 30 минути
 • можност за порано сместување и подоцна напуштање на собите

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • дете на возраст до 2.99 год бесплатно
 • дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
 • второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен;
 • дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

ЕКСТРА ПОВОЛЕН ПАКЕТ

Екстра поволен пакет
3 дена / 2 ноќевања на база полу пансион + СПА
Тип на соба Цена по лице Доплата за викенд

(По лице / од вечер)

Супериор соба 79€ / 4.898,ооMKD 8€ / 496,ooMKD
Делукс / Џуниор Свит 89€ / 5.518,ооMKD
Апартман / Арт Студио 109€ / 6.758,ооMKD
Вила Апартман (Мак. 4 лица) 300€ / 18,600,ооMKD
 • понудата не важи за државни празници;
 • понудата важи за периодот 20.10.2020 – 24.12.2020 & 04.01.2021 – 31.03.2021

Цената вклучува:

 • Две ноќевања во тип на соба по избор
 • Полу пансион (појадок и вечера)
 • Бесплатно користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

 • -20% попуст за трето лице во соба
 • дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
 • дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
 • второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
 • дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ