You are currently viewing Аурора Ресорт & СПА 5*, Берово – Новогодишен Пакет

ОПИС:
Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања.
Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка. Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието…

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 2022 АУРОРА РЕСОРТ & СПА 5 – БЕРОВО

Специјален пакет на база полн пансион со екслузивна програма

+ Гала вечера на 31.12.2021 со неограничени пијалоци

ТИП СОБА Цена по лице за 2 ноќевања Цена по лице за 3 ноќевања
Супериор

 

15,438 мкд 19,778 мкд
Супериор – поглед кон кањон

 

17,289 мкд 21,638 мкд
Џуниор суит/Делукс

 

17,289 мкд 21,638 мкд
Џуниор суит – поглед кон кањон 18,538 мкд 24,118 мкд
Апартман/Арт студио

 

18,538 мкд 24,118 мкд
Вила апартман / макс 4 лица

 

40,300 мкд( цена за 4 лица ) 57,412 мкд ( цена за 4 лица )

 

ПАКЕТ ПРОГРАМАТА ВКЛУЧУВА : 

 • Уникатна ГАЛА вечера, проследена со жива музика,
 • Богато Новогодишно Мени составено од специjално селектирана понуда на салати, ладни и топли предјадења, специјалитети на кујната и десерт.
 • Неограничена конзумација на селективни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 20:00 до 01:00 часот. AFTER PARTY во FURNA BAR од 01:00 до 03:00 часот проследена со DJ забава.
 • 1.1.2022 МАЛЕШЕВСКО МААЛО 13:00 до 15:00 часот (Новогодишен коктел, Богата шведска маса од локални традиционални специалитети, греана ракија) –
 • Свечена Интернационална шведска маса 20:00 до 22:30 часот. –
 • За време на вечерата Жива Музика 20:00 до 00:00 часот
 • 02.01.2022 – LIGHT SNACKS LUNCH – Шведска маса 13:00 до 15:00 часот. –
 • ИТАЛИЈАНСКА ВЕЧЕР – LIVE COOKING – готвење Италијански рецепти во живо / шведска маса од 20:00 до 22:30 часот.
 • Проследено со италијанска музика од 20:00 до 23:00 часот

 

Политика за откажување на резервација:

 • 10 дена пред пристигнувањето – бесплатно;
 • 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување – се наплаќа 50% од вкупната цена;
 • 5 дена или покасно – се наплаќа вкупната сума за престој.