Нова Година 2023 – Азурен Брег – Сигурна Реализација

Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег – најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата…

 ПРОГРАМА:

1 ДЕН 28.12.2022 СКОПЈЕ:

 Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

 2 ДЕН  29.12.2022 Designer Outlet Serravalle – КАН :

Пристигнување во  Designer Outlet Serravalle, најголемиот OUTLET шопинг центар во Европа. Слободно време за шопинг… Во договор со водичот патувањето продолжува накај Кан. Пристигнување во Кан во попладневните часови.Сместување во хотел. Слободно време за краток одмор.  Во вечерните часови Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан… Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, стариот град со тврдината…  Слободно време за индивидуални прошетки… Ноќевање.

03 ДЕН 30.12.2022 КАН – СЕН ТРОПЕ

Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан .Ноќевање.

 04 ДЕН 31.12.2022 НИЦА – АНТИБ – МОНТЕ КАРЛО :

Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата  Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј во светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот… Антиб  ја има и најлуксузната марина на Азурниот брег, некои извори велат и полуксузна и од онаа во Монте Карло. Продолжуваме накај Ница… Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата…  Слободно време за прошетки и ручек … Враќање во Кан. Слободно време за одмор.  Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет… единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.

 05 ДЕН  01.01.2023 КАН –– ЕЗ – МОНАКО – СКОПЈЕ: 

Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето….Слободно време. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

ЦЕНОВНИК:

ПРОМО ЦЕНА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ од 28 Ноември – 03 Декември 269€ / 16.680 денари

РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  299 € / 18.540 денари

Цената вклучува :

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
 • Сместување во во  во центарот на Кан, на база 3 ноќевања со појадок,
 • Разглед на Кан
 • Посета на Designer Outlet Serravalle шопинг центар
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

Цената НЕ вклучува:

 •   Задолжително патничко осигурување
 •   Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
 •   Посета на Ст. Тропе (40€)
 •   Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
 •   Посета на Ница и Антиб(35€)

*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег – 130€

 •   Туристичка такса во Кан(3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
 •   Влезници за културно историски споменици, музеи.
 •   Билети за јавен превоз
 •   Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
 •   Доплата за избор на седиште 10€

НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ