You are currently viewing Хотел Бистра 4* – Ресорт Маврово 2023/24

Хотел Бистра 4* – Маврово

ОПИС:

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година. Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Ресторанот нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.  За сите кои сакаат да се освежат имат одличен базен, идеален за подобрување на Вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нивното џакузи. За сите вас кои сакате спортски активности, има целосно опремен фитнес клуб за рекреација. Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате во сауна. Пространата сауна Ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор. Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

 

Хотел БИСТРА **** – Ресорт Маврово
Полу Пансион (појадок + вечера) 01.12.2023 – 21.12.2023 21.02.2024 – 31.03.2024 22.12.2023 – 08.01.2024 09.02.2024 – 20.02.2024 09.01.2024 – 08.02.2024
Цени по соба за едно ноќевање Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб
Стандард соба
1 возрасен 111 134 145 168 128 151
2 возрасни 130 158 170 198 150 178
2 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 130 158 170 198 150 178
2 возрасни + 2 деца 0-5,99 год. 150 182 196 228 173 205
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. 163 198 213 248 188 223
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 163 198 213 248 188 223
2 возрасни + 2 деца 6-11,99 год. 195 237 255 297 225 267
3 возрасни 169 205 221 257 195 231
3 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 195 237 255 297 225 267
1 возрасен + 1 дете 0-5,99 год. 111 134 145 168 128 151
1 возрасен + 2 деца 0-5,99 год. 117 142 153 178 135 160
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. 130 158 170 198 150 178
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 130 158 170 198 150 178
1 возрасен + 2 деца 6-11,99 год. 163 198 213 248 188 223
Минимум број на ноќевања 1 2 2 3 1 2
Бесплатно откажување или промена (денови пред) 14 21 14 21 14 21
Делукс Соба
1 возрасен 128 151 162 185 145 168
2 возрасни 150 178 190 218 170 198
2 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 150 178 190 218 170 198
2 возрасни + 2 деца 0-5,99 год. 173 205 219 251 196 228
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. 188 223 238 273 213 248
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 188 223 238 273 213 248
2 возрасни + 2 деца 6-11,99 год. 225 267 285 327 255 297
3 возрасни 195 231 247 283 221 257
3 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 225 267 285 327 255 297
1 возрасен + 1 дете 0-5,99 год. 128 151 162 185 145 168
1 возрасен + 2 деца 0-5,99 год. 135 160 171 196 153 178
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. 150 178 190 218 170 198
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 150 178 190 218 170 198
1 возрасен + 2 деца 6-11,99 год. 188 223 238 273 213 248
Минимум број на ноќевања 1 2 2 3 1 2
Бесплатно откажување или промена (денови пред) 14 21 14 21 14 21
Премиум Соба (реновирани 2023 година)
1 возрасен 145 168 179 202 162 185
2 возрасни 170 198 210 238 190 218
2 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 170 198 210 238 190 218
2 возрасни + 2 деца 0-5,99 год. 196 228 242 274 219 251
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. 213 248 263 298 238 273
2 возрасни + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 213 248 263 298 238 273
2 возрасни + 2 деца 6-11,99 год. 255 297 315 357 285 327
3 возрасни 221 257 273 309 247 283
3 возрасни + 1 дете 0-5,99 год. 255 297 315 357 285 327
1 возрасен + 1 дете 0-5,99 год. 145 168 179 202 162 185
1 возрасен + 2 деца 0-5,99 год. 153 178 189 214 171 196
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. 170 198 210 238 190 218
1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. + 1 дете 0-5,99 год. 170 198 210 238 190 218
1 возрасен + 2 деца 6-11,99 год. 213 248 263 298 238 273
Минимум број на ноќевања 1 2 2 3 1 2
Бесплатно откажување или промена (денови пред) 14 21 14 21 14 21

Цената вклучува:

 • Полупансион (појадок + вечера)
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
 • Користење на СПА центар – хотел Бистра (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања)
 • Користење на СПА центар – хотел Спорт (отворен затоплен базен, сауна)
 • Гостите сместени во хотел Смрча, со претходна најава можат да ја користат услугата СПА центар во хотел Бистра или хотел Спорт
 • Кафе/чај во соба за добредојде
 • Туристичка такса
 • Јавен паркинг (без резервација)
 • Пријавување во соба: после 14:00 часот
 • Одјава од соба: до 10:00 часот

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Услови за резервација:

 • Резервацијата се смета за валидна, со извршена целосна уплата во рок од 48 часа од времето на правење на резервацијата
 • Бесплатна промена на датум или откажување (бројот на денови пред пристигнување даден во табелата од ценовникот)
 • Секоја промена или откажување направено помалку денови од деновите дадени во табелата, ќе биде наплатено 100% од вкупниот износ
 • No-Show ќе биде наплатен 100% од вкупниот износ

Дополнителни услуги:

 • Дополнителен оброк: 15 Еур
 • Милениче: 5 Еур од вечер (најмногу 2 во соба)
 • Рано пријавување во соба од 08:00 часот: доплата 40% од сумата за 1 ноќевање
 • Доцна одјава од соба до 18:00 часот: доплата 40% од сумата за 1 ноќевање

Попусти и поволности:

 • Рана резервација (до 11.2023): 15% попуст на цената за 1 ноќевање
 • Рана резервација (до 12.2023): 10% попуст за цената за 1 ноќевање

СЛИКИ:

no images were found

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ