You are currently viewing JK Blue Saphhire – Неа Потидеа 2021

JK Blue Saphhire – Неа Потидеа

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, на јужниот дел на Неа Потидеа. Нова градба и располага со 5 студиа, опремени со тв, клима (бесплатна), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо а четворoкреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.

Неа Потидеа – JK Blue Sapphire
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. ½+1 приземје ½+1  поглед море 1/4 со кревети на спрат поглед море
05.06-12.06.2021 7 349 379 389
12.06-19.06.2021 7 379 409 429
19.06-26.06.2021 7 449 479 499
26.06-03.07.2021 7 489 539 559
03.07-10.07.2021 7 549 579 599
10.07-17.07.2021 7 549 579 599
17.07-24.07.2021 7 549 579 599
24.07-31.07.2021 7 549 579 599
31.07-07.08.2021 7 549 579 599
07.08-14.08.2021 7 549 579 599
14.08-21.08.2021 7 489 529 549
21.08-28.08.2021 7 379 399 429
28.08-04.09.2021 7 279 289 309
04.09-11.09.2021 7 219 239 249
11.09-18.09.2021 7 159 179 199
18.09-25.09.2021 7 139 159 179

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ 62,00 МКД
-20% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 25.06.2021
ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ТЕРМИНА СЕ ПРОМО, И НЕ ПОДЛОЖАТ НА ПОПУСТИ

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неа Потидеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

С-Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА С- Tравел

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
06:00 h Скопје (Дрводекор)
06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола
Поаѓање од Грција:
-15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа