Будва- Дубровник- Котор – Острошки манастир – 8ми Март 2019

 8ми Март -Будва- Дубровник- Котор – Острошки манастир

1 ден: 07.03.2019 Четврток Поаѓање за Будва од Битола на паркингот Спортска сала во 20.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Р.Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори.

2 ден: 08.03.2019 Петок Пристигнување во Будва во претпладневните часови (кафе-пауза и фотографирање на Св. Стефан-едно од најмонденските остров-летувалишта на Јадранското море), сместување во хотел 3*. Попладнето прошетка по стариот град и можност за шопинг со како и  посета на Котор (кратка пауза за прошетка по стариот град)  Ноќевање1.

3 ден: 09.03.2019 Сабота По појадокот заминување на целодневен факултативен излет до Дубровник преку Тиват со траект. Прошетка низ стариот дел на градот Дубровник: Страдун, Кнежев двор, Дубровачките градски зидини, статуата на Св.Влах-заштитникот на градот, Катедралата Вознесение на Дева Марија…Попладне враќање во Будва . Вечерта свечена вечера со музика. Ноќевање2.

3 ден: 10.03.2019 Недела Појадок. По појадокот заминување на излет до манастирот Острог-сместен во височините на планината Острошка греда во близина на Даниловград (основан од митрополит Василије-светец и чудотворец во 17-от век со можност да се поклоните на моштите на светецот). Слободно време за негово разгледување. После посетата на манастирот организиран  ручек  со специјалет јагнешко печење – факултативно.  Попладне поаѓање за Македонија со попатни одмори. Пристигнување во Битола во  доцните вечерните часови.

ЦЕНА: 89 евра (5.518 денари) 

за уплата до 31/01/2019  79 Еур ( 4900,00 денари)

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички автобус на дадената релација
  • Свечена вечера
  • Сместување во хотел во Будва на база 2 ноќевање со појадок
  • Излет до манастирот Св.Василије Острошки (вклучен трансфер со комби до манастирот)
  • Посета на Св.Стефан
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Влезници за посети
  • Еднодневна екскурзија Дубровник 10 Еур
  • Патничко осигурување

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

Со оваа програма важат Општите услови на Т.А. С-Травел.