You are currently viewing Солун – Нова Година 2022

СОЛУН ЗА НОВА ГОДИНА 2021/2022

HOTEL CAPSIS 4*

30.12.2021 – 02.01.2022 – 3 ноќевања

 

Дочекајте ја новата 2022 година во Солун и осетете ја прекрасната новогодишна атмосфера покрај море..

Хотел CAPSIS 4* се наоѓа во самиот центар на градот во областа Вардари на само 250 метри од градската марина и 400 метри пешачење до главната пешачка зона на плоштадот Аристотелис.Хотелот располага со прекрасно уредени двокреветни , трокреветни соби и апартмани , спа центар , хамам , теретана , сопствен бар-ресторан и прекрасен отворен roof-top базен на последниот спрат од хотелот со поглед над целиот град и Егејско море.

Цена на аранжман по лице – 190 еур / 11.780мкд

 

Во цената е вклучено :

  • 3 Ноќевања со доручек
  • Користење на фитнес центарот
  • Користење на спа центар ( со претходно закажување на термин според ковид правилник )
  • Дете до 11.99 години во двокреветна соба на дополнително легло – Гратис ( доплаќа само за гала вечера 24 евра )
  • Новогодишна гала вечера на 31.12.2021 која вклучува организирана забава во хотелот со жива музика , сет мени од 5 различни јадења за вечера , шампањ за добре дојде , флаширани вина , пива и безалхоколни пијалоци неограничено.

 

Во цената не е вклучено :

  • Туристичка такса 1,5 евра по соба на ден ( се плаќа во хотелот )
  • Доплата за услуга HALF BOARD – 16 евра за возрасен , 8 евра за дете до 11,99
  • Доплата за 3то лице во редовен кревет – трокреветна соба – 95 евра (вклучена гала вечера )
  • Индивидуални трошоци во хотелот
  • Превоз

Линк од хотелот : https://capsishotels.gr/thessaloniki/en/home-capsis-thessaloniki/