You are currently viewing Cronwell Platamon Resort 5*-Платамона,Грција 2024

Early Booking Discount понуда од Cronwell Platamon Resort 5*

CRONWELL PLATAMON RESORT5* PLATAMONA                        http://cronwell.com/eng/hotels/platamon/      

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО

4

28.04-31.05

01.06-13.06

11.09-30.09

14.06-30.06

01.07-21.07

21.08-10.09

22.07-20.08

Standard Room SSV

160

193

231

264

281

Трето лице

56

68

81

93

99

1 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

Junior Suite

259

292

330

362

380

Трето лице

91

103

116

127

133

1 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

Suite

284

316

354

387

405

Трето лице

100

111

124

136

142

1 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

Villa Maisonette

361

393

432

465

483

Трето лице

127

138

152

163

169

1 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

Superior Room Side Sea View

177

210

248

280

298

Трето лице

62

74

87

98

105

1 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

28

28

28

28

28

Family Suite 4+2

456

513

551

584

665

Presidential Suite 4+2

518

575

613

645

727

Минимум престој

3

5

5

5

5

Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:СПА центар, конференциска сала, паркинг,ресторан,таверна,детско игралиште,бар на плажа,анимација,мини клуб,

2 отворени и еден затворен базен, воден парк

Соби: клима, САТ ТВ,фрижидер,фен,сеф

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

11-21 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 25% OF AGREED STAY

5-10 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 50% OF AGREED STAY

1-4 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 70% OF AGREED STAY

EARLY DEPARTURE 100% OF REMAINING STAY

NON SHOW 100% OF AGREED STAY

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2024 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице  во хотелот. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ