You are currently viewing Cronwell Platamon Resort 5*-Платамона,Грција 2023

Early Booking Discount понуда од Cronwell Platamon Resort 5*

CRONWELL PLATAMON RESORT5* PLATAMONA                        http://cronwell.com/eng/hotels/platamon/

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО

10

28.04-31.05

01.06-13.06

11.09-30.09

14.06-30.06

01.07-21.07

21.08-10.09

22.07-20.08

Standard Double Room SSV

150

180

216

247

263

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

23

35

35

35

35

Superior Double

179

208

243

273

289

Трето лице

63

73

85

96

101

1 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

Junior Suite

235

263

299

329

345

Трето лице

82

92

105

115

121

1 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

Suite

258

287

322

352

368

Трето лице

90

101

112

123

129

1 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

Villa Maisonette

325

354

389

419

435

Трето лице

114

124

136

147

152

1 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

2 дете од 2-11.99 год.

17

28

28

28

28

Family Suite 4+2

( За соба)

415

466

501

531

605

Presidential Suite 4+2

( За соба)

470

522

557

587

661

Минимум престој

3

5

5

5

5

Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:СПА центар, конференциска сала, паркинг,ресторан,таверна,детско игралиште,бар на плажа,анимација,мини клуб,

2 отворени и еден затворен базен, воден парк

Соби: клима, САТ ТВ,фрижидер,фен,сеф

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

11-21 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 25% OF AGREED STAY

5-10 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 50% OF AGREED STAY

1-4 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 70% OF AGREED STAY

EARLY DEPARTURE 100% OF REMAINING STAY

NON SHOW 100% OF AGREED STAY

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 20% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице  во хотелот. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ